Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:50

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 456 alin (1)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:214 113 66 2 10 7 10 6
- voturi pentru (DA):94 6 66 1 10 6 - 5
- voturi împotrivă (NU):117 105 - 1 - 1 10 -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD -
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Avram Constantin ALDE NU
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD NU
12. Babuș Radu PSD NU
13. Baltă Mihai PSD NU
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
16. Bejinariu Eugen PSD NU
17. Berci Vasile PNL DA
18. Birchall Ana PSD NU
19. Bîrsășteanu Florică PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
24. Boghicevici Claudia PNL DA
25. Bónis István UDMR DA
26. Borbély László UDMR DA
27. Bucur Constantin-Alin PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Calimente Mihăiță PNL DA
33. Calotă Florică Ică ALDE NU
34. Canacheu Costică PNL DA
35. Cherecheș Florica PNL DA
36. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
37. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
38. Cioată Cezar ALDE NU
39. Ciobanu Gheorghe PSD NU
40. Ciobanu Liliana - DA
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
44. Ciuhodaru Tudor PSD NU
45. Cocei Erland PNL DA
46. Codîrlă Liviu PSD NU
47. Costin Gheorghe PNL DA
48. Covaci Dorel PSD NU
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Cristea Aurelia PSD NU
51. Cristea Victor PSD NU
52. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Daea Petre PSD NU
55. Dascălu Constantin PNL DA
56. Deaconu Mihai ND NU
57. Delureanu Virgil PSD NU
58. Dima Toader PSD NU
59. Dîrzu Ioan PSD NU
60. Doboș Anton PNL DA
61. Dobre Mircea-Titus PSD NU
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
64. Dolineaschi Andrei PSD NU
65. Dragomir Gheorghe PNL DA
66. Dragomir Maria - DA
67. Dragomir Viorel Marian PSD NU
68. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
69. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
70. Emacu Gheorghe PSD NU
71. Enache Marian PSD NU
72. Eparu Ion PSD NU
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Firczak Gheorghe Minoritati NU
75. Florea Daniel PSD NU
76. Frăticiu Gheorghe PSD NU
77. Găină Mihăiță PSD NU
78. Geantă Florian Daniel PSD NU
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Gheorghe Tinel PNL DA
81. Grama Horia PSD NU
82. Gudu Vasile PNL DA
83. Guran Virgil - DA
84. Harbuz Liviu PSD NU
85. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
86. Horga Vasile PNL DA
87. Hulea Ioan PSD NU
88. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
89. Iancu Iulian PSD NU
90. Iane Daniel PNL DA
91. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
92. Ibram Iusein Minoritati DA
93. Ionescu George PNL DA
94. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
95. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
96. Itu Cornel PSD NU
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kereskényi Gábor UDMR DA
99. Khraibani Camelia PSD NU
100. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
101. Lupu Mihai PNL DA
102. Man Mircea PNL DA
103. Marcoci Vlad PSD -
104. Marica Petru-Sorin PSD NU
105. Marin Gheorghe PSD NU
106. Marin Laura PSD NU
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Melinte Ion PSD NU
109. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
110. Mihai Aurelian PNL DA
111. Mircovici Niculae Minoritati DA
112. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
113. Mocioi Niculina PNL DA
114. Moisii Constantin PSD NU
115. Moldovan Ioan ALDE NU
116. Moldovan Iosif UDMR DA
117. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
118. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
119. Munteanu Ioan PSD NU
120. Murgu Neagu PSD NU
121. Nassar Rodica PSD NU
122. Nazare Alexandru PNL DA
123. Neacșu Marian PSD NU
124. Negruț Clement - DA
125. Negruț Cornelia ALDE NU
126. Nichita Cristina PSD NU
127. Nicoară Romeo Florin PNL DA
128. Nicolae Florian PSD NU
129. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
130. Niculae Aurel PSD NU
131. Niculescu Dumitru PSD NU
132. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
133. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
134. Nistor Laurențiu PSD NU
135. Nistor Marioara PSD NU
136. Niță Emil PSD NU
137. Nosa Iuliu PSD NU
138. Ochi Ion PSD NU
139. Orban Ludovic PNL DA
140. Oros Nechita-Adrian PNL DA
141. Palăr Ionel PNL DA
142. Paleologu Theodor PNL DA
143. Pambuccian Varujan Minoritati DA
144. Pană Adriana-Doina PSD NU
145. Pardău Dumitru PNL DA
146. Paul Maria-Andreea PNL DA
147. Pârgaru Ion PSD NU
148. Peia Ninel PSD NU
149. Petrea Dorin Silviu PSD NU
150. Petric Octavian PSD NU
151. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
152. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
153. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
154. Popa Octavian-Marius PNL DA
155. Popeangă Vasile PSD NU
156. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
157. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
158. Potor Călin PSD NU
159. Pușcaș Iacob PSD NU
160. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
161. Răducanu Ion PSD NU
162. Rățoi Neculai PSD NU
163. Reuer Elena-Ramona PNL DA
164. Roman Cristian-Constantin PNL DA
165. Roman Gheorghe PSD DA
166. Roman Ioan Sorin PSD NU
167. Roman Victor PSD NU
168. Roșca Lucreția PSD NU
169. Rotaru Răzvan ND DA
170. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
173. Simedru Dan Coriolan PNL DA
174. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
175. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
176. Solomon Adrian PSD NU
177. Stan Ioan PSD NU
178. Stan Ion PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD NU
180. Stragea Sorin Constantin PSD NU
181. Stroe Radu PSD NU
182. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
183. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
184. Szabó Ödön UDMR DA
185. Șcheau Ion PNL DA
186. Șimon Gheorghe PSD NU
187. Șova Lucian PSD NU
188. Ștefan Viorel PSD NU
189. Tararache Mihai PNL DA
190. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
191. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
192. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
193. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
194. Tiuch Cătălin PSD NU
195. Toader Mircea-Nicu PNL DA
196. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
197. Tomac Eugen - DA
198. Traicu Rodin PSD NU
199. Tudorache Daniel PSD NU
200. Tudorie Violeta PSD NU
201. Turcan Raluca PNL DA
202. Uricec Eugen Constantin PSD NU
203. Ursărescu Dorinel ALDE NU
204. Varga Lucia-Ana PNL DA
205. Varga Vasile PNL DA
206. Vladu Iulian PNL DA
207. Vlase Petru Gabriel PSD NU
208. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
209. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
210. Vreme Valerian PSD NU
211. Weber Mihai PSD DA
212. Zaharcu Neviser PSD NU
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
214. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 9:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro