Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 11:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 11:52

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: amendament respins art. 457 alin (1)
PL 371/2015 privind Codul fiscal
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:211 111 68 2 9 6 10 5
- voturi pentru (DA):85 4 67 1 9 - - 4
- voturi împotrivă (NU):124 107 - 1 - 6 10 -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD NU
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati NU
5. Andea Petru PSD NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD NU
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD NU
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD NU
18. Bîrsășteanu Florică PSD NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bode Lucian Nicolae PNL DA
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
22. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
23. Boghicevici Claudia PNL DA
24. Bónis István UDMR DA
25. Borbély László UDMR DA
26. Bucur Constantin-Alin PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Calimente Mihăiță PNL DA
31. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
32. Calotă Florică Ică ALDE NU
33. Canacheu Costică PNL DA
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
36. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
37. Cioată Cezar ALDE NU
38. Ciobanu Gheorghe PSD NU
39. Ciobanu Liliana - DA
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
43. Ciuhodaru Tudor PSD NU
44. Cocei Erland PNL DA
45. Codîrlă Liviu PSD NU
46. Costin Gheorghe PNL DA
47. Covaci Dorel PSD NU
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Cristea Aurelia PSD NU
50. Cristea Victor PSD NU
51. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
52. Cupșa Ioan PNL DA
53. Daea Petre PSD NU
54. Dascălu Constantin PNL DA
55. Deaconu Mihai ND NU
56. Delureanu Virgil PSD NU
57. Dima Toader PSD NU
58. Dîrzu Ioan PSD NU
59. Doboș Anton PNL DA
60. Dobre Mircea-Titus PSD NU
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
63. Dolineaschi Andrei PSD NU
64. Dragomir Gheorghe PNL DA
65. Dragomir Viorel Marian PSD NU
66. Dumitru Ioana-Jenica PSD NU
67. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
68. Emacu Gheorghe PSD NU
69. Enache Marian PSD NU
70. Eparu Ion PSD NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Firczak Gheorghe Minoritati NU
73. Florea Daniel PSD NU
74. Frăticiu Gheorghe PSD NU
75. Găină Mihăiță PSD NU
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
77. Gheorghe Tinel PNL DA
78. Grama Horia PSD NU
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Guran Virgil - DA
81. Harbuz Liviu PSD NU
82. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
83. Horga Vasile PNL DA
84. Hulea Ioan PSD NU
85. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
86. Iancu Iulian PSD NU
87. Iane Daniel PNL DA
88. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
89. Ibram Iusein Minoritati NU
90. Ionescu George PNL DA
91. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
92. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
93. Itu Cornel PSD NU
94. Kelemen Hunor UDMR DA
95. Kereskényi Gábor UDMR DA
96. Khraibani Camelia PSD NU
97. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
98. Lubanovici Mircea PNL DA
99. Lupu Mihai PNL DA
100. Man Mircea PNL DA
101. Marcoci Vlad PSD NU
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Marin Gheorghe PSD NU
104. Marin Laura PSD NU
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Melinte Ion PSD NU
107. Mihai Aurelian PNL DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
109. Mircovici Niculae Minoritati NU
110. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
111. Mocioi Niculina PNL DA
112. Moisii Constantin PSD NU
113. Moldovan Ioan ALDE NU
114. Moldovan Iosif UDMR DA
115. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
116. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
117. Munteanu Ioan PSD NU
118. Murgu Neagu PSD NU
119. Nassar Rodica PSD NU
120. Nazare Alexandru PNL DA
121. Neacșu Marian PSD NU
122. Negruț Clement - DA
123. Negruț Cornelia ALDE NU
124. Nichita Cristina PSD NU
125. Nicoară Romeo Florin PNL DA
126. Nicolae Florian PSD NU
127. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
128. Niculae Aurel PSD NU
129. Niculescu Dumitru PSD NU
130. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
131. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
132. Nistor Laurențiu PSD NU
133. Nistor Marioara PSD NU
134. Niță Emil PSD NU
135. Nosa Iuliu PSD NU
136. Ochi Ion PSD NU
137. Orban Ludovic PNL DA
138. Oros Nechita-Adrian PNL DA
139. Palăr Ionel PNL DA
140. Paleologu Theodor PNL DA
141. Pambuccian Varujan Minoritati NU
142. Pană Adriana-Doina PSD NU
143. Pardău Dumitru PNL DA
144. Paul Maria-Andreea PNL DA
145. Pârgaru Ion PSD NU
146. Peia Ninel PSD NU
147. Petrea Dorin Silviu PSD NU
148. Petric Octavian PSD NU
149. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
150. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
151. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
152. Popa Octavian-Marius PNL DA
153. Popeangă Vasile PSD NU
154. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
155. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
156. Potor Călin PSD NU
157. Pușcaș Iacob PSD NU
158. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
159. Răducanu Ion PSD NU
160. Rățoi Neculai PSD NU
161. Reuer Elena-Ramona PNL DA
162. Roman Cristian-Constantin PNL DA
163. Roman Gheorghe PSD DA
164. Roman Ioan Sorin PSD NU
165. Roman Victor PSD NU
166. Roșca Lucreția PSD NU
167. Rotaru Răzvan ND DA
168. Săpunaru Nini PNL DA
169. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
172. Simedru Dan Coriolan PNL DA
173. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
174. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
175. Solomon Adrian PSD NU
176. Stan Ioan PSD NU
177. Stan Ion PSD DA
178. Stativă Irinel Ioan PSD NU
179. Stragea Sorin Constantin PSD NU
180. Stroe Radu PSD NU
181. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
182. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
183. Șcheau Ion PNL DA
184. Șimon Gheorghe PSD NU
185. Șova Lucian PSD NU
186. Ștefan Viorel PSD NU
187. Tararache Mihai PNL DA
188. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
189. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
190. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
191. Tiuch Cătălin PSD NU
192. Toader Mircea-Nicu PNL DA
193. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
194. Tomac Eugen - DA
195. Traicu Rodin PSD NU
196. Tudorache Daniel PSD NU
197. Tudorie Violeta PSD NU
198. Turcan Raluca PNL DA
199. Udriște Gheorghe PNL DA
200. Uricec Eugen Constantin PSD NU
201. Ursărescu Dorinel ALDE NU
202. Varga Lucia-Ana PNL DA
203. Varga Vasile PNL DA
204. Vladu Iulian PNL DA
205. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
206. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
207. Vreme Valerian PSD NU
208. Weber Mihai PSD NU
209. Zaharcu Neviser PSD NU
210. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU
211. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 10:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro