Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 12:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 12:17

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: amendament respins art. 52 alin (12)
PL 385/2015 privind Codul de procedură fiscală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:201 106 62 2 9 7 9 6
- voturi pentru (DA):80 4 62 1 8 - - 5
- voturi împotrivă (NU):117 101 - 1 - 6 9 -
- abțineri:4 1 - - 1 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD NU
8. Avram Marian PSD DA
9. Axente Ioan PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Baltă Mihai PSD NU
12. Bălan Ion PSD NU
13. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Birchall Ana PSD NU
16. Bîrsășteanu Florică PSD NU
17. Bode Lucian Nicolae PNL DA
18. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
19. Boghicevici Claudia PNL DA
20. Bónis István UDMR DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Canacheu Costică PNL DA
25. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
30. Ciobanu Gheorghe PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
33. Ciurariu Florin PNL DA
34. Cocei Erland PNL DA
35. Codîrlă Liviu PSD NU
36. Costin Gheorghe PNL DA
37. Covaci Dorel PSD NU
38. Cristea Aurelia PSD NU
39. Cristea Victor PSD NU
40. Cristian Horia PNL DA
41. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Daea Petre PSD NU
44. Deaconu Mihai ND NU
45. Delureanu Virgil PSD NU
46. Dima Toader PSD NU
47. Dîrzu Ioan PSD NU
48. Doboș Anton PNL DA
49. Dobre Mircea-Titus PSD NU
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dolha Mircea PNL DA
52. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
53. Dolineaschi Andrei PSD NU
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Dragomir Maria - DA
56. Dragomir Viorel Marian PSD NU
57. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
58. Dumbrăvanu Paul - DA
59. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
60. Emacu Gheorghe PSD NU
61. Eparu Ion PSD NU
62. Firczak Gheorghe Minoritati NU
63. Florea Daniel PSD NU
64. Fonta Nuțu PSD DA
65. Frăticiu Gheorghe PSD NU
66. Găină Mihăiță PSD NU
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
68. Gheorghe Florin PSD NU
69. Gheorghe Tinel PNL DA
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
71. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
72. Grama Horia PSD NU
73. Grecea Maria PNL DA
74. Gudu Vasile PNL DA
75. Guran Virgil - DA
76. Harbuz Liviu PSD NU
77. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
78. Horga Vasile PNL DA
79. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
80. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
81. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
82. Ibram Iusein Minoritati NU
83. Intotero Natalia-Elena PSD NU
84. Ionescu George PNL DA
85. Iordache Florin PSD NU
86. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
87. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
88. Itu Cornel PSD NU
89. Kerekes Károly UDMR DA
90. Kereskényi Gábor UDMR DA
91. Khraibani Camelia PSD NU
92. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
93. Lubanovici Mircea PNL DA
94. Lupu Mihai PNL DA
95. Man Mircea PNL DA
96. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
97. Marcoci Vlad PSD NU
98. Marica Petru-Sorin PSD NU
99. Marin Gheorghe PSD NU
100. Marin Laura PSD NU
101. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
102. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
103. Melinte Ion PSD NU
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
105. Mihai Aurelian PNL DA
106. Mircovici Niculae Minoritati NU
107. Mocioalcă Ion PSD NU
108. Mocioi Niculina PNL DA
109. Moisii Constantin PSD DA
110. Moldovan Ioan ALDE NU
111. Moldovan Iosif UDMR DA
112. Molnar Zsolt UDMR DA
113. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
114. Munteanu Ioan PSD NU
115. Murgu Neagu PSD NU
116. Nassar Rodica PSD NU
117. Nazare Alexandru PNL DA
118. Neacșu Marian PSD NU
119. Necula Cosmin PSD NU
120. Negruț Cornelia ALDE NU
121. Nichita Cristina PSD NU
122. Nicoară Romeo Florin PNL DA
123. Nicolae Alexandri PNL DA
124. Nicolae Florian PSD NU
125. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
126. Niculescu Dumitru PSD NU
127. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD NU
128. Nistor Laurențiu PSD NU
129. Nistor Marioara PSD NU
130. Niță Constantin PSD NU
131. Niță Emil PSD NU
132. Nosa Iuliu PSD NU
133. Ochi Ion PSD NU
134. Orban Ludovic PNL DA
135. Palașcă Viorel ALDE NU
136. Palăr Ionel PNL DA
137. Paleologu Theodor PNL DA
138. Pană Adriana-Doina PSD NU
139. Pardău Dumitru PNL DA
140. Paul Maria-Andreea PNL DA
141. Peia Ninel PSD NU
142. Petrea Dorin Silviu PSD NU
143. Petric Octavian PSD NU
144. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
145. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
146. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
147. Popa Octavian-Marius PNL DA
148. Popeangă Vasile PSD NU
149. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
150. Potor Călin PSD NU
151. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
152. Răducanu Ion PSD NU
153. Rădulescu Romeo - DA
154. Rățoi Neculai PSD NU
155. Reuer Elena-Ramona PNL DA
156. Roman Cristian-Constantin PNL DA
157. Roman Ioan Sorin PSD NU
158. Roman Victor PSD NU
159. Roșca Lucreția PSD NU
160. Rotaru Răzvan ND DA
161. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
162. Secară Florin Mihail PNL DA
163. Seres Dénes UDMR Abținere
164. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
165. Simedru Dan Coriolan PNL DA
166. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
167. Solomon Adrian PSD NU
168. Stan Ioan PSD NU
169. Stan Ion PSD DA
170. Stanciu Anghel PSD NU
171. Stanciu Zisu PSD NU
172. Stativă Irinel Ioan PSD NU
173. Stragea Sorin Constantin PSD NU
174. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
175. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
176. Szabó Ödön UDMR DA
177. Șcheau Ion PNL DA
178. Șimon Gheorghe PSD NU
179. Șova Lucian PSD NU
180. Ștefan Viorel PSD NU
181. Tararache Mihai PNL DA
182. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
183. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
184. Tiuch Cătălin PSD Abținere
185. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
186. Traicu Rodin PSD NU
187. Tudorache Daniel PSD NU
188. Tudorie Violeta PSD NU
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Tușa Adriana Diana PNL DA
191. Uricec Eugen Constantin PSD NU
192. Ursărescu Dorinel ALDE NU
193. Varga Lucia-Ana PNL DA
194. Vladu Iulian PNL DA
195. Vlase Petru Gabriel PSD NU
196. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
197. Vreme Valerian PSD NU
198. Weber Mihai PSD NU
199. Zaharcu Neviser PSD NU
200. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
201. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 9:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro