Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 12:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 12:22

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: amendament respins art. 182
PL 385/2015 privind Codul de procedură fiscală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:202 107 62 2 8 7 10 6
- voturi pentru (DA):81 6 61 1 8 - - 5
- voturi împotrivă (NU):117 100 - 1 - 6 10 -
- abțineri:4 1 1 - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati NU
6. Andea Petru PSD NU
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD NU
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD NU
11. Babuș Radu PSD NU
12. Baltă Mihai PSD NU
13. Bălan Ion PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Birchall Ana PSD NU
17. Bîrsășteanu Florică PSD NU
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD NU
20. Boghicevici Claudia PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
23. Buican Cristian PNL DA
24. Canacheu Costică PNL DA
25. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
26. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Cherecheș Florica PNL DA
29. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
30. Ciobanu Gheorghe PSD NU
31. Ciocan Dan PSD NU
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
33. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
34. Ciucă Liviu-Bogdan ALDE NU
35. Ciurariu Florin PNL DA
36. Cocei Erland PNL DA
37. Codîrlă Liviu PSD NU
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Covaci Dorel PSD NU
40. Cristea Aurelia PSD NU
41. Cristea Victor PSD NU
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Daea Petre PSD NU
44. Dascălu Constantin PNL DA
45. Deaconu Mihai ND NU
46. Delureanu Virgil PSD NU
47. Dima Toader PSD NU
48. Dîrzu Ioan PSD NU
49. Doboș Anton PNL DA
50. Dobre Mircea-Titus PSD NU
51. Dobre Victor Paul PNL DA
52. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
53. Dolineaschi Andrei PSD NU
54. Dragomir Gheorghe PNL DA
55. Dragomir Maria - DA
56. Dragomir Viorel Marian PSD NU
57. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
58. Dumbrăvanu Paul - DA
59. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
60. Enache Marian PSD NU
61. Eparu Ion PSD NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Firczak Gheorghe Minoritati NU
64. Florea Daniel PSD NU
65. Fonta Nuțu PSD NU
66. Frăticiu Gheorghe PSD NU
67. Găină Mihăiță PSD NU
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
69. Gheorghe Florin PSD NU
70. Gheorghe Tinel PNL DA
71. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
72. Grama Horia PSD NU
73. Grecea Maria PNL DA
74. Gudu Vasile PNL DA
75. Guran Virgil - DA
76. Harbuz Liviu PSD NU
77. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
78. Horga Vasile PNL DA
79. Hulea Ioan PSD NU
80. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
81. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
82. Iancu Iulian PSD NU
83. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
84. Ibram Iusein Minoritati NU
85. Intotero Natalia-Elena PSD NU
86. Ionescu George PNL DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
89. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
90. Itu Cornel PSD NU
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Kereskényi Gábor UDMR DA
93. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
94. Lubanovici Mircea PNL DA
95. Lupu Mihai PNL DA
96. Man Mircea PNL DA
97. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
98. Marcoci Vlad PSD NU
99. Marica Petru-Sorin PSD NU
100. Marin Gheorghe PSD NU
101. Marin Laura PSD NU
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
104. Merka Adrian-Miroslav Minoritati NU
105. Mihai Aurelian PNL DA
106. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
107. Mircovici Niculae Minoritati NU
108. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
109. Mocioalcă Ion PSD NU
110. Mocioi Niculina PNL DA
111. Moisii Constantin PSD NU
112. Moldovan Ioan ALDE NU
113. Moldovan Iosif UDMR DA
114. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
115. Munteanu Ioan PSD NU
116. Murgu Neagu PSD NU
117. Nassar Rodica PSD NU
118. Nazare Alexandru PNL DA
119. Neacșu Marian PSD NU
120. Negruț Cornelia ALDE NU
121. Nica Nicolae-Ciprian PSD NU
122. Nichita Cristina PSD NU
123. Nicoară Romeo Florin PNL DA
124. Nicolae Alexandri PNL DA
125. Nicolae Florian PSD NU
126. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
127. Niculescu Dumitru PSD NU
128. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD NU
130. Nistor Marioara PSD NU
131. Niță Constantin PSD NU
132. Niță Emil PSD NU
133. Nosa Iuliu PSD NU
134. Ochi Ion PSD NU
135. Orban Ludovic PNL DA
136. Palașcă Viorel ALDE NU
137. Palăr Ionel PNL DA
138. Pană Adriana-Doina PSD NU
139. Pardău Dumitru PNL DA
140. Paul Maria-Andreea PNL DA
141. Peia Ninel PSD NU
142. Petrea Dorin Silviu PSD NU
143. Petric Octavian PSD NU
144. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
145. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
146. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
147. Pop Georgian PSD NU
148. Popa Octavian-Marius PNL DA
149. Popeangă Vasile PSD NU
150. Popescu Dumitru-Iulian PSD NU
151. Potor Călin PSD NU
152. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
153. Răducanu Ion PSD NU
154. Rădulescu Romeo - DA
155. Rățoi Neculai PSD NU
156. Reuer Elena-Ramona PNL DA
157. Roman Cristian-Constantin PNL DA
158. Roman Gheorghe PSD DA
159. Roman Ioan Sorin PSD NU
160. Roman Victor PSD DA
161. Roșca Lucreția PSD NU
162. Rotaru Răzvan ND DA
163. Săpunaru Nini PNL DA
164. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
165. Secară Florin Mihail PNL DA
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE NU
168. Simedru Dan Coriolan PNL DA
169. Solomon Adrian PSD NU
170. Stan Ioan PSD NU
171. Stan Ion PSD DA
172. Stanciu Zisu PSD NU
173. Stativă Irinel Ioan PSD NU
174. Stragea Sorin Constantin PSD NU
175. Sturzu Mihai-Răzvan PSD NU
176. Szabó Ödön UDMR DA
177. Șcheau Ion PNL DA
178. Șimon Gheorghe PSD NU
179. Șova Lucian PSD NU
180. Ștefan Viorel PSD NU
181. Tararache Mihai PNL DA
182. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
183. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
184. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
185. Tiuch Cătălin PSD Abținere
186. Toader Mircea-Nicu PNL DA
187. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
188. Traicu Rodin PSD NU
189. Tudorache Daniel PSD NU
190. Tudorie Violeta PSD NU
191. Turcan Raluca PNL Abținere
192. Tușa Adriana Diana PNL DA
193. Uricec Eugen Constantin PSD NU
194. Ursărescu Dorinel ALDE NU
195. Varga Lucia-Ana PNL DA
196. Vladu Iulian PNL DA
197. Vlase Petru Gabriel PSD NU
198. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
199. Vreme Valerian PSD NU
200. Weber Mihai PSD NU
201. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
202. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 23:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro