Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Modificare de tehnică legislativă
PL 445/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:200 104 67 2 9 5 11 2
- voturi pentru (DA):194 99 67 1 9 5 11 2
- voturi împotrivă (NU):4 4 - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bălan Ion PSD DA
15. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Boghicevici Claudia PNL DA
22. Bónis István UDMR DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Buican Cristian PNL DA
25. Calimente Mihăiță PNL DA
26. Canacheu Costică PNL DA
27. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
31. Cioată Cezar ALDE DA
32. Ciobanu Gheorghe PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Ciurariu Florin PNL DA
36. Cocei Erland PNL DA
37. Codîrlă Liviu PSD DA
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Covaci Dorel PSD DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Cristea Aurelia PSD DA
42. Cristea Victor PSD DA
43. Cristian Horia PNL DA
44. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Daea Petre PSD DA
47. Dascălu Constantin PNL DA
48. Deaconu Mihai ND -
49. Delureanu Virgil PSD DA
50. Dima Toader PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Doboș Anton PNL DA
53. Dobre Mircea-Titus PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
56. Dolineaschi Andrei PSD NU
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Dragomir Viorel Marian PSD DA
59. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
60. Dumbrăvanu Paul - DA
61. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
62. Emacu Gheorghe PSD DA
63. Enache Marian PSD DA
64. Eparu Ion PSD DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Florea Daniel PSD DA
67. Frăticiu Gheorghe PSD DA
68. Galan Constantin ALDE DA
69. Găină Mihăiță PSD DA
70. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
71. Gheorghe Florin PSD DA
72. Gheorghe Tinel PNL DA
73. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
74. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
75. Grama Horia PSD DA
76. Grecea Maria PNL DA
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Guran Virgil - DA
79. Harbuz Liviu PSD DA
80. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
81. Horga Vasile PNL DA
82. Hulea Ioan PSD DA
83. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
84. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Iane Daniel PNL DA
87. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
88. Ibram Iusein Minoritati DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ionescu George PNL DA
91. Iordache Florin PSD DA
92. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
93. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
94. Itu Cornel PSD DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Kereskényi Gábor UDMR DA
97. Khraibani Camelia PSD DA
98. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
99. Lubanovici Mircea PNL DA
100. Lupu Mihai PNL DA
101. Man Mircea PNL DA
102. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
103. Marcoci Vlad PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Marin Gheorghe PSD DA
106. Marin Laura PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
109. Melinte Ion PSD DA
110. Mihai Aurelian PNL DA
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Mircovici Niculae Minoritati DA
113. Mocioi Niculina PNL DA
114. Moldovan Ioan ALDE DA
115. Molnar Zsolt UDMR DA
116. Munteanu Ioan PSD DA
117. Murgu Neagu PSD DA
118. Nassar Rodica PSD Abținere
119. Nazare Alexandru PNL DA
120. Neacșu Marian PSD DA
121. Necula Cosmin PSD DA
122. Negruț Cornelia ALDE DA
123. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
124. Nichita Cristina PSD DA
125. Nicoară Romeo Florin PNL DA
126. Nicolae Alexandri PNL DA
127. Nicolae Florian PSD DA
128. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
129. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
130. Nistor Laurențiu PSD DA
131. Nistor Marioara PSD DA
132. Niță Constantin PSD DA
133. Niță Emil PSD DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Ochi Ion PSD DA
136. Oros Nechita-Adrian PNL DA
137. Palăr Ionel PNL DA
138. Paleologu Theodor PNL DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Pardău Dumitru PNL DA
141. Paul Maria-Andreea PNL DA
142. Peia Ninel PSD DA
143. Petrea Dorin Silviu PSD DA
144. Petric Octavian PSD DA
145. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
146. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
147. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
148. Pop Georgian PSD DA
149. Popa Octavian-Marius PNL DA
150. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
151. Potor Călin PSD NU
152. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
153. Răducanu Ion PSD DA
154. Rățoi Neculai PSD DA
155. Reuer Elena-Ramona PNL DA
156. Roman Cristian-Constantin PNL DA
157. Roman Gheorghe PSD DA
158. Roman Victor PSD DA
159. Roșca Lucreția PSD DA
160. Rotaru Răzvan ND DA
161. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
162. Scarlat George PNL DA
163. Secară Florin Mihail PNL DA
164. Seres Dénes UDMR DA
165. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
166. Simedru Dan Coriolan PNL DA
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Stan Ioan PSD DA
169. Stan Ion PSD DA
170. Stanciu Anghel PSD NU
171. Stanciu Zisu PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD DA
173. Stragea Sorin Constantin PSD DA
174. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
175. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
176. Szabó Ödön UDMR DA
177. Șcheau Ion PNL DA
178. Șimon Gheorghe PSD DA
179. Șova Lucian PSD DA
180. Tararache Mihai PNL DA
181. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
182. Tătaru Florin-Cristian PSD NU
183. Tiuch Cătălin PSD DA
184. Toader Mircea-Nicu PNL DA
185. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
186. Traicu Rodin PSD DA
187. Tudorache Daniel PSD DA
188. Tudorie Violeta PSD DA
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Tușa Adriana Diana PNL DA
191. Uricec Eugen Constantin PSD DA
192. Ursărescu Dorinel ALDE DA
193. Varga Lucia-Ana PNL DA
194. Varga Vasile PNL DA
195. Vladu Iulian PNL DA
196. Vlase Petru Gabriel PSD DA
197. Weber Mihai PSD DA
198. Zaharcu Neviser PSD DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
200. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 9:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro