Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 12:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 12:52

Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 445/2015 privind alegerea Senatului și a Camerei Deputaților, precum și pentru organizarea și funcționarea Autorității Electorale Permanente
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:208 99 74 2 8 7 10 8
- voturi pentru (DA):202 97 73 2 8 7 10 5
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:3 1 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adăscăliței Constantin PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Avram Marian PSD DA
11. Axente Ioan PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Berci Vasile PNL DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Bîrsășteanu Florică PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Boghicevici Claudia PNL DA
21. Bónis István UDMR DA
22. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
26. Canacheu Costică PNL DA
27. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
28. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
31. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
32. Cioată Cezar ALDE DA
33. Ciobanu Gheorghe PSD DA
34. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
35. Ciurariu Florin PNL DA
36. Cocei Erland PNL DA
37. Codîrlă Liviu PSD DA
38. Costin Gheorghe PNL DA
39. Covaci Dorel PSD DA
40. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
41. Cristea Aurelia PSD DA
42. Cristea Victor PSD DA
43. Cristian Horia PNL DA
44. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Daea Petre PSD DA
47. Dascălu Constantin PNL DA
48. Deaconu Mihai ND DA
49. Delureanu Virgil PSD DA
50. Dima Toader PSD DA
51. Doboș Anton PNL DA
52. Dobre Mircea-Titus PSD DA
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dolha Mircea PNL DA
55. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
56. Dolineaschi Andrei PSD DA
57. Dragomir Gheorghe PNL DA
58. Dragomir Viorel Marian PSD DA
59. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
60. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
61. Dumbrăvanu Paul - -
62. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
63. Emacu Gheorghe PSD DA
64. Enache Marian PSD DA
65. Eparu Ion PSD DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Daniel PSD DA
68. Fonta Nuțu PSD DA
69. Frăticiu Gheorghe PSD DA
70. Galan Constantin ALDE DA
71. Găină Mihăiță PSD DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghe Florin PSD DA
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
76. Ghiveciu Marian PSD DA
77. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
78. Grama Horia PSD DA
79. Grecea Maria PNL DA
80. Gudu Vasile PNL DA
81. Guran Virgil - DA
82. Gust Băloșin Florentin - Abținere
83. Harbuz Liviu PSD DA
84. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
85. Horga Vasile PNL DA
86. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
87. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Iane Daniel PNL DA
90. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Ionescu Aurelian ALDE DA
93. Ionescu George PNL DA
94. Iordache Florin PSD DA
95. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
96. Itu Cornel PSD DA
97. Kelemen Hunor UDMR DA
98. Kerekes Károly UDMR DA
99. Kereskényi Gábor UDMR DA
100. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
101. Lubanovici Mircea PNL DA
102. Lupu Mihai PNL DA
103. Man Mircea PNL DA
104. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
105. Marcoci Vlad PSD DA
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Marin Gheorghe PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
110. Melinte Ion PSD DA
111. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
112. Mihai Aurelian PNL DA
113. Mihăilă Ioan PSD DA
114. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
115. Mircovici Niculae Minoritati DA
116. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
117. Mocanu Adrian PSD DA
118. Mocioi Niculina PNL DA
119. Molnar Zsolt UDMR DA
120. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
121. Movilă Petru - Abținere
122. Munteanu Ioan PSD DA
123. Nassar Rodica PSD DA
124. Nazare Alexandru PNL DA
125. Neacșu Marian PSD DA
126. Necula Cosmin PSD DA
127. Negruț Clement - DA
128. Negruț Cornelia ALDE DA
129. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
130. Nichita Cristina PSD DA
131. Nicoară Romeo Florin PNL DA
132. Nicolae Alexandri PNL DA
133. Nicolae Florian PSD DA
134. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Constantin PSD DA
137. Niță Emil PSD DA
138. Nosa Iuliu PSD DA
139. Ochi Ion PSD DA
140. Oltean Ioan PNL DA
141. Orban Ludovic PNL DA
142. Oros Nechita-Adrian PNL DA
143. Palașcă Viorel ALDE DA
144. Palăr Ionel PNL DA
145. Pambuccian Varujan Minoritati DA
146. Pană Adriana-Doina PSD DA
147. Pardău Dumitru PNL DA
148. Paul Maria-Andreea PNL DA
149. Peia Ninel PSD DA
150. Petrea Dorin Silviu PSD DA
151. Petric Octavian PSD DA
152. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
153. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
154. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
155. Popa Octavian-Marius PNL DA
156. Popeangă Vasile PSD DA
157. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
158. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL -
159. Potor Călin PSD DA
160. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
161. Răducanu Ion PSD DA
162. Rădulescu Romeo - DA
163. Rățoi Neculai PSD DA
164. Reuer Elena-Ramona PNL DA
165. Roman Cristian-Constantin PNL DA
166. Roman Ioan Sorin PSD DA
167. Roman Victor PSD DA
168. Rotaru Răzvan ND DA
169. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
170. Săpunaru Nini PNL DA
171. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
172. Secară Florin Mihail PNL DA
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Simedru Dan Coriolan PNL DA
175. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Stan Ioan PSD DA
178. Stanciu Anghel PSD NU
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Alexandru PSD DA
181. Stragea Sorin Constantin PSD DA
182. Stroe Radu PSD DA
183. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
184. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
185. Șcheau Ion PNL DA
186. Șimon Gheorghe PSD DA
187. Șova Lucian PSD DA
188. Tabugan Ion PSD DA
189. Tararache Mihai PNL DA
190. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
191. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
192. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
193. Tiuch Cătălin PSD -
194. Toader Mircea-Nicu PNL DA
195. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
196. Tomac Eugen - DA
197. Traicu Rodin PSD DA
198. Turcan Raluca PNL DA
199. Uricec Eugen Constantin PSD DA
200. Ursărescu Dorinel ALDE DA
201. Varga Lucia-Ana PNL DA
202. Varga Vasile PNL DA
203. Vladu Iulian PNL DA
204. Vlase Petru Gabriel PSD DA
205. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
206. Weber Mihai PSD DA
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
208. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 23:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro