Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 14:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 14:51

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: amr. 3
PL 476/2015 privind anularea unor obligații fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:219 119 61 4 10 8 10 7
- voturi pentru (DA):85 4 60 2 10 2 - 7
- voturi împotrivă (NU):128 112 - 1 - 6 9 -
- abțineri:4 2 - 1 - - 1 -
- nu au votat:2 1 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD NU
2. Adăscăliței Constantin PSD NU
3. Amet Varol Minoritati NU
4. Andea Petru PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Arsene Ionel PSD NU
7. Avram Marian PSD DA
8. Axente Ioan PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Baltă Mihai PSD NU
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Birchall Ana PSD NU
15. Bîrsășteanu Florică PSD NU
16. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
19. Borbély László UDMR DA
20. Bordeianu Dan PSD NU
21. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
24. Calimente Mihăiță PNL DA
25. Caloianu Mario-Ernest PSD NU
26. Calotă Florică Ică ALDE NU
27. Cernea Remus-Florinel - DA
28. Chebac Eugen PSD NU
29. Cherecheș Florica PNL DA
30. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
31. Chirvăsuță Laurențiu PSD NU
32. Cioată Cezar ALDE NU
33. Ciobanu Gheorghe PSD NU
34. Ciocan Dan PSD NU
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
37. Ciuhodaru Tudor PSD -
38. Ciurariu Florin PNL DA
39. Cocei Erland PNL DA
40. Codîrlă Liviu PSD NU
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Crăciunescu Grigore PNL DA
43. Cristea Aurelia PSD NU
44. Cristea Victor PSD NU
45. Cristian Horia PNL DA
46. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
47. Daea Petre PSD NU
48. Dalca Ștefan-Petru ND Abținere
49. Dascălu Constantin PNL DA
50. Deaconu Mihai ND DA
51. Delureanu Virgil PSD NU
52. Dima Toader PSD NU
53. Dîrzu Ioan PSD NU
54. Doboș Anton PNL DA
55. Dobre Mircea-Titus PSD NU
56. Dobre Victor Paul PNL DA
57. Dobrinescu Traian PNL DA
58. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
59. Dragomir Gheorghe PNL DA
60. Dragomir Viorel Marian PSD NU
61. Drăghici Sonia-Maria PSD NU
62. Dumbrăvanu Paul - DA
63. Emacu Gheorghe PSD NU
64. Enache Marian PSD NU
65. Eparu Ion PSD NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Firczak Gheorghe Minoritati NU
68. Florea Daniel PSD NU
69. Frăticiu Gheorghe PSD NU
70. Galan Constantin ALDE NU
71. Găină Mihăiță PSD NU
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
73. Gheorghe Florin PSD NU
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
76. Ghiveciu Marian PSD NU
77. Gliga Vasile Ghiorghe PSD NU
78. Grama Horia PSD NU
79. Grecea Maria PNL DA
80. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
81. Gudu Vasile PNL DA
82. Guran Virgil - DA
83. Gust Băloșin Florentin - DA
84. Harbuz Liviu PSD NU
85. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
86. Holban Titi PSD NU
87. Horga Vasile PNL DA
88. Hulea Ioan PSD NU
89. Iacoban Sorin-Avram PSD NU
90. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
91. Iancu Iulian PSD NU
92. Iane Daniel PNL DA
93. Iane Ovidiu-Cristian PSD NU
94. Ibram Iusein Minoritati NU
95. Intotero Natalia-Elena PSD NU
96. Ionescu George PNL DA
97. Iordache Florin PSD NU
98. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE NU
99. Itu Cornel PSD Abținere
100. Kerekes Károly UDMR DA
101. Kereskényi Gábor UDMR DA
102. Khraibani Camelia PSD NU
103. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
104. Lupu Mihai PNL DA
105. Man Mircea PNL DA
106. Manda Iulian Claudiu PSD NU
107. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
108. Marcoci Vlad PSD NU
109. Marica Petru-Sorin PSD NU
110. Marin Gheorghe PSD NU
111. Marin Laura PSD NU
112. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
114. Mazilu Constantin PSD NU
115. Melinte Ion PSD NU
116. Mihai Aurelian PNL DA
117. Mihăilă Ioan PSD NU
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
119. Militaru Lucian PNL DA
120. Mircovici Niculae Minoritati NU
121. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
122. Mitrea Manuela PSD Abținere
123. Mocanu Adrian PSD NU
124. Mocioalcă Ion PSD NU
125. Mocioi Niculina PNL DA
126. Moldovan Ioan ALDE NU
127. Moldovan Iosif UDMR DA
128. Molnar Zsolt UDMR DA
129. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD NU
130. Munteanu Ioan PSD NU
131. Nazare Alexandru PNL DA
132. Neacșu Marian PSD NU
133. Necula Cosmin PSD NU
134. Negruț Clement - DA
135. Negruț Cornelia ALDE NU
136. Nicoară Romeo Florin PNL DA
137. Nicolae Florian PSD NU
138. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Niculae Aurel PSD NU
141. Nistor Gheorghe-Vlad PNL DA
142. Nistor Laurențiu PSD NU
143. Nistor Marioara PSD NU
144. Niță Emil PSD NU
145. Nosa Iuliu PSD NU
146. Oajdea Daniel Vasile ND NU
147. Ochi Ion PSD NU
148. Orban Ludovic PNL DA
149. Palăr Ionel PNL DA
150. Paleologu Theodor PNL DA
151. Pană Adriana-Doina PSD NU
152. Paul Maria-Andreea PNL DA
153. Păun Nicolae Minoritati NU
154. Petrea Dorin Silviu PSD NU
155. Petric Octavian PSD NU
156. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
157. Podașcă Gabriela-Maria PSD NU
158. Pop Georgian PSD NU
159. Popa Octavian-Marius PNL DA
160. Popeangă Vasile PSD NU
161. Popescu Dan-Cristian PNL DA
162. Potor Călin PSD NU
163. Pușcaș Iacob PSD NU
164. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
165. Răducanu Ion PSD NU
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
167. Rădulescu Constantin PSD NU
168. Rădulescu Romeo - DA
169. Resmeriță Cornel-Cristian PSD NU
170. Reuer Elena-Ramona PNL DA
171. Roman Cristian-Constantin PNL DA
172. Roman Ioan Sorin PSD NU
173. Roman Victor PSD NU
174. Roșca Lucreția PSD NU
175. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
176. Săpunaru Nini PNL -
177. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD NU
178. Scarlat George PNL DA
179. Secară Florin Mihail PNL DA
180. Seres Dénes UDMR DA
181. Simedru Dan Coriolan PNL DA
182. Smarandache Miron Alexandru PSD NU
183. Solomon Adrian PSD NU
184. Stan Ioan PSD NU
185. Stan Ion PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD NU
187. Stănescu Alexandru PSD NU
188. Stragea Sorin Constantin PSD NU
189. Stroe Radu PSD NU
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șimon Gheorghe PSD NU
192. Șova Lucian PSD NU
193. Ștefan Viorel PSD NU
194. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE NU
195. Tămâian Ioan PNL DA
196. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
197. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE NU
198. Teju Sorin ALDE Abținere
199. Teodorescu Ioan Viorel PSD NU
200. Tiuch Cătălin PSD NU
201. Toader Mircea-Nicu PNL DA
202. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE NU
203. Traicu Rodin PSD NU
204. Tudorie Violeta PSD NU
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Tușa Adriana Diana PNL DA
207. Udriște Gheorghe PNL DA
208. Uricec Eugen Constantin PSD NU
209. Vainer Aurel Minoritati DA
210. Varga Lucia-Ana PNL DA
211. Vladu Iulian PNL DA
212. Vlase Petru Gabriel PSD NU
213. Voicu Mădălin-Ștefan PSD NU
214. Vreme Valerian PSD NU
215. Weber Mihai PSD NU
216. Zaharcu Neviser PSD NU
217. Zgonea Valeriu Ștefan PSD NU
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
219. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 0:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro