Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 14:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 14:51

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: art. 2 în forma Comisiei
PL 476/2015 privind anularea unor obligații fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:219 121 60 4 9 8 11 6
- voturi pentru (DA):151 120 2 3 8 7 11 -
- voturi împotrivă (NU):65 1 58 1 - - - 5
- abțineri:3 - - - 1 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Marian PSD NU
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
20. Borbély László UDMR DA
21. Bordeianu Dan PSD DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
23. Buican Cristian PNL NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Cernea Remus-Florinel - NU
29. Chebac Eugen PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL NU
31. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
32. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
33. Cioată Cezar ALDE DA
34. Ciobanu Gheorghe PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Ciurariu Florin PNL NU
40. Cocei Erland PNL NU
41. Codîrlă Liviu PSD DA
42. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
43. Crăciunescu Grigore PNL NU
44. Cristea Aurelia PSD DA
45. Cristea Victor PSD DA
46. Cristian Horia PNL NU
47. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
48. Daea Petre PSD DA
49. Dalca Ștefan-Petru ND DA
50. Dascălu Constantin PNL NU
51. Deaconu Mihai ND DA
52. Delureanu Virgil PSD DA
53. Dima Toader PSD DA
54. Dîrzu Ioan PSD DA
55. Doboș Anton PNL NU
56. Dobre Mircea-Titus PSD DA
57. Dobre Victor Paul PNL NU
58. Dobrinescu Traian PNL NU
59. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
60. Dragomir Gheorghe PNL NU
61. Dragomir Viorel Marian PSD DA
62. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
63. Dumbrăvanu Paul - NU
64. Emacu Gheorghe PSD DA
65. Enache Marian PSD DA
66. Eparu Ion PSD DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Firczak Gheorghe Minoritati DA
69. Florea Daniel PSD DA
70. Frăticiu Gheorghe PSD DA
71. Galan Constantin ALDE DA
72. Găină Mihăiță PSD DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
74. Gheorghe Florin PSD DA
75. Gheorghe Tinel PNL NU
76. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
77. Ghiveciu Marian PSD DA
78. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
79. Grama Horia PSD DA
80. Grecea Maria PNL NU
81. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
82. Gudu Vasile PNL NU
83. Guran Virgil - NU
84. Gust Băloșin Florentin - NU
85. Harbuz Liviu PSD DA
86. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
87. Holban Titi PSD DA
88. Horga Vasile PNL DA
89. Hulea Ioan PSD DA
90. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
91. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
92. Iancu Iulian PSD DA
93. Iane Daniel PNL NU
94. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
95. Ibram Iusein Minoritati DA
96. Intotero Natalia-Elena PSD DA
97. Ionescu Aurelian ALDE DA
98. Ionescu George PNL NU
99. Iordache Florin PSD DA
100. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
101. Kereskényi Gábor UDMR DA
102. Khraibani Camelia PSD DA
103. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
104. Lupu Mihai PNL NU
105. Man Mircea PNL NU
106. Manda Iulian Claudiu PSD DA
107. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
108. Marcoci Vlad PSD DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Marin Gheorghe PSD DA
111. Marin Laura PSD DA
112. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
113. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
114. Mazilu Constantin PSD DA
115. Melinte Ion PSD DA
116. Mihai Aurelian PNL NU
117. Mihăilă Ioan PSD DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Militaru Lucian PNL NU
120. Mircovici Niculae Minoritati DA
121. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
122. Mitrea Manuela PSD DA
123. Mocanu Adrian PSD DA
124. Mocioalcă Ion PSD DA
125. Mocioi Niculina PNL NU
126. Moisii Constantin PSD DA
127. Moldovan Ioan ALDE DA
128. Moldovan Iosif UDMR DA
129. Molnar Zsolt UDMR DA
130. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Nazare Alexandru PNL NU
133. Neacșu Marian PSD DA
134. Necula Cosmin PSD DA
135. Negruț Clement - NU
136. Negruț Cornelia ALDE DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL NU
138. Nicolae Florian PSD DA
139. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Niculae Aurel PSD DA
142. Niculescu Dumitru PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Nistor Marioara PSD DA
145. Niță Emil PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Oajdea Daniel Vasile ND DA
148. Ochi Ion PSD DA
149. Orban Ludovic PNL NU
150. Palăr Ionel PNL NU
151. Paleologu Theodor PNL NU
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paul Maria-Andreea PNL NU
154. Păun Nicolae Minoritati DA
155. Petric Octavian PSD DA
156. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
157. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
158. Pop Georgian PSD DA
159. Popa Octavian-Marius PNL NU
160. Popeangă Vasile PSD DA
161. Popescu Dan-Cristian PNL NU
162. Potor Călin PSD DA
163. Pușcaș Iacob PSD DA
164. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
165. Răducanu Ion PSD DA
166. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
167. Rădulescu Constantin PSD DA
168. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
169. Reuer Elena-Ramona PNL NU
170. Roman Cristian-Constantin PNL NU
171. Roman Ioan Sorin PSD DA
172. Roman Victor PSD DA
173. Roșca Lucreția PSD DA
174. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
175. Săpunaru Nini PNL NU
176. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
177. Scarlat George PNL NU
178. Secară Florin Mihail PNL NU
179. Seres Dénes UDMR DA
180. Simedru Dan Coriolan PNL NU
181. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
182. Solomon Adrian PSD DA
183. Stan Ioan PSD DA
184. Stan Ion PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Stragea Sorin Constantin PSD DA
188. Stroe Radu PSD DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șimon Gheorghe PSD DA
191. Șova Lucian PSD DA
192. Ștefan Viorel PSD DA
193. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
194. Tămâian Ioan PNL NU
195. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
196. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
197. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
198. Teju Sorin ALDE DA
199. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
200. Tiuch Cătălin PSD DA
201. Toader Mircea-Nicu PNL NU
202. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
203. Traicu Rodin PSD DA
204. Tudorie Violeta PSD DA
205. Turcan Raluca PNL NU
206. Tușa Adriana Diana PNL NU
207. Udriște Gheorghe PNL NU
208. Uricec Eugen Constantin PSD DA
209. Vainer Aurel Minoritati DA
210. Varga Lucia-Ana PNL NU
211. Vladu Iulian PNL NU
212. Vlase Petru Gabriel PSD DA
213. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
214. Vreme Valerian PSD DA
215. Weber Mihai PSD DA
216. Zaharcu Neviser PSD DA
217. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
219. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 9:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro