Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 14:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 14:52

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Sistarea dezbaterilor
PL 476/2015 privind anularea unor obligații fiscale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:226 123 63 4 9 8 13 6
- voturi pentru (DA):144 121 - 2 1 7 13 -
- voturi împotrivă (NU):70 2 61 1 1 - - 5
- abțineri:10 - 1 - 7 1 - 1
- nu au votat:2 - 1 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL NU
6. Arsene Ionel PSD DA
7. Avram Marian PSD NU
8. Axente Ioan PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Baltă Mihai PSD DA
11. Bălan Ion PSD DA
12. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Birchall Ana PSD DA
15. Bîrsășteanu Florică PSD DA
16. Blăjuț Viorel-Ionel ND NU
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL -
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
21. Bordeianu Dan PSD DA
22. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
23. Buican Cristian PNL NU
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Calimente Mihăiță PNL NU
26. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Canacheu Costică PNL NU
29. Cernea Remus-Florinel - NU
30. Chebac Eugen PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Chirteș Ioan-Cristian PNL NU
33. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
34. Chițoiu Daniel ALDE DA
35. Cioată Cezar ALDE DA
36. Ciobanu Gheorghe PSD DA
37. Ciocan Dan PSD DA
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
39. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
40. Ciuhodaru Tudor PSD DA
41. Ciurariu Florin PNL NU
42. Cocei Erland PNL NU
43. Codîrlă Liviu PSD DA
44. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
45. Crăciunescu Grigore PNL NU
46. Cristea Aurelia PSD DA
47. Cristea Victor PSD DA
48. Cristian Horia PNL NU
49. Cseke Attila-Zoltán UDMR Abținere
50. Daea Petre PSD DA
51. Dalca Ștefan-Petru ND DA
52. Dascălu Constantin PNL NU
53. Deaconu Mihai ND DA
54. Delureanu Virgil PSD DA
55. Dima Toader PSD DA
56. Dîrzu Ioan PSD DA
57. Doboș Anton PNL NU
58. Dobre Mircea-Titus PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrinescu Traian PNL NU
61. Dolha Nechita-Stelian PNL NU
62. Dragomir Gheorghe PNL NU
63. Dragomir Viorel Marian PSD DA
64. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
65. Dumbrăvanu Paul - NU
66. Emacu Gheorghe PSD DA
67. Enache Marian PSD DA
68. Eparu Ion PSD DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
70. Firczak Gheorghe Minoritati DA
71. Florea Daniel PSD DA
72. Frăticiu Gheorghe PSD DA
73. Galan Constantin ALDE DA
74. Găină Mihăiță PSD DA
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
76. Gheorghe Florin PSD DA
77. Gheorghe Tinel PNL NU
78. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
79. Ghiveciu Marian PSD DA
80. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
81. Grama Horia PSD DA
82. Grecea Maria PNL NU
83. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
84. Gudu Vasile PNL NU
85. Guran Virgil - NU
86. Gust Băloșin Florentin - NU
87. Harbuz Liviu PSD DA
88. Hărău Eleonora-Carmen PNL NU
89. Holban Titi PSD DA
90. Horga Vasile PNL NU
91. Hulea Ioan PSD DA
92. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
93. Ialomițianu Gheorghe PNL NU
94. Iancu Iulian PSD DA
95. Iane Daniel PNL NU
96. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ionescu Aurelian ALDE DA
100. Ionescu George PNL NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
103. Itu Cornel PSD DA
104. Kerekes Károly UDMR Abținere
105. Kereskényi Gábor UDMR Abținere
106. Khraibani Camelia PSD DA
107. Laza-Matiuța Liviu PNL NU
108. Lupu Mihai PNL NU
109. Man Mircea PNL NU
110. Manda Iulian Claudiu PSD DA
111. Manea Victor-Gheorghe PNL NU
112. Marcoci Vlad PSD DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Marin Gheorghe PSD DA
115. Marin Laura PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mazilu Constantin PSD DA
119. Melinte Ion PSD DA
120. Mihai Aurelian PNL NU
121. Mihăilă Ioan PSD DA
122. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
123. Militaru Lucian PNL NU
124. Mircovici Niculae Minoritati DA
125. Mironescu Răzvan Horia PNL NU
126. Mitrea Manuela PSD DA
127. Mocanu Adrian PSD DA
128. Mocioalcă Ion PSD DA
129. Mocioi Niculina PNL NU
130. Moisii Constantin PSD DA
131. Moldovan Ioan ALDE DA
132. Moldovan Iosif UDMR NU
133. Molnar Zsolt UDMR DA
134. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
135. Munteanu Ioan PSD DA
136. Nazare Alexandru PNL Abținere
137. Neacșu Marian PSD DA
138. Necula Cosmin PSD DA
139. Negruț Clement - NU
140. Negruț Cornelia ALDE DA
141. Nicoară Romeo Florin PNL NU
142. Nicolae Florian PSD DA
143. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL NU
144. Nicolicea Eugen PSD DA
145. Niculae Aurel PSD DA
146. Niculescu Dumitru PSD DA
147. Nistor Gheorghe-Vlad PNL NU
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Nistor Marioara PSD DA
150. Niță Emil PSD DA
151. Nosa Iuliu PSD DA
152. Oajdea Daniel Vasile ND -
153. Ochi Ion PSD DA
154. Orban Ludovic PNL NU
155. Palașcă Viorel ALDE DA
156. Palăr Ionel PNL NU
157. Paleologu Theodor PNL NU
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paul Maria-Andreea PNL NU
160. Păun Nicolae Minoritati DA
161. Petrea Dorin Silviu PSD NU
162. Petric Octavian PSD DA
163. Pocora Cristina-Ancuța PNL NU
164. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Popa Octavian-Marius PNL NU
167. Popeangă Vasile PSD DA
168. Popescu Dan-Cristian PNL NU
169. Potor Călin PSD DA
170. Pușcaș Iacob PSD DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
172. Răducanu Ion PSD DA
173. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
174. Rădulescu Constantin PSD DA
175. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
176. Reuer Elena-Ramona PNL NU
177. Roman Cristian-Constantin PNL NU
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Roman Victor PSD DA
180. Roșca Lucreția PSD DA
181. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL NU
182. Săpunaru Nini PNL NU
183. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
184. Scarlat George PNL NU
185. Secară Florin Mihail PNL NU
186. Seres Dénes UDMR Abținere
187. Simedru Dan Coriolan PNL NU
188. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
189. Solomon Adrian PSD DA
190. Stan Ioan PSD DA
191. Stan Ion PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Alexandru PSD DA
194. Stragea Sorin Constantin PSD DA
195. Stroe Radu PSD DA
196. Szabó Ödön UDMR Abținere
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șova Lucian PSD DA
199. Ștefan Viorel PSD DA
200. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
201. Tămâian Ioan PNL NU
202. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
203. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
204. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
205. Teju Sorin ALDE DA
206. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
207. Tiuch Cătălin PSD DA
208. Toader Mircea-Nicu PNL NU
209. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
210. Traicu Rodin PSD DA
211. Tudorie Violeta PSD DA
212. Turcan Raluca PNL NU
213. Tușa Adriana Diana PNL NU
214. Udriște Gheorghe PNL NU
215. Uricec Eugen Constantin PSD DA
216. Vainer Aurel Minoritati DA
217. Varga Lucia-Ana PNL NU
218. Vladu Iulian PNL NU
219. Vlase Petru Gabriel PSD DA
220. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
221. Vreme Valerian PSD DA
222. Weber Mihai PSD DA
223. Zaharcu Neviser PSD DA
224. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere
226. Zlati Radu PNL NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 26 mai 2020, 0:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro