Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.06.2015 > 15:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 iunie 2015, ora 15:25

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 385/2015 privind Codul de procedură fiscală
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:310 158 86 9 12 11 20 14
- voturi pentru (DA):210 156 2 7 12 11 20 2
- voturi împotrivă (NU):7 - 5 1 - - - 1
- abțineri:91 2 78 1 - - - 10
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru PNL Abținere
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Anton Marin PSD DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD Abținere
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Baltă Mihai PSD DA
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bănicioiu Nicolae PSD DA
17. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Berci Vasile PNL Abținere
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Blănariu Valentin - DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
28. Boghicevici Claudia PNL Abținere
29. Bónis István UDMR DA
30. Borbély László UDMR DA
31. Bordeianu Dan PSD DA
32. Bucur Constantin-Alin PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budurescu Daniel-Stamate PNL NU
35. Buican Cristian PNL Abținere
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Burlacu Ștefan ND DA
38. Calimente Mihăiță PNL Abținere
39. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Canacheu Costică PNL Abținere
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - NU
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL Abținere
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Chițoiu Daniel ALDE DA
50. Cioată Cezar ALDE DA
51. Ciobanu Gheorghe PSD DA
52. Ciobanu Liliana - Abținere
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Ciurariu Florin PNL Abținere
58. Cocei Erland PNL Abținere
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - Abținere
61. Costin Gheorghe PNL Abținere
62. Covaci Dorel PSD DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
64. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
65. Cristea Aurelia PSD DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL Abținere
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupșa Ioan PNL Abținere
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL Abținere
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Mihai-Bogdan - Abținere
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL Abținere
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobre Victor Paul PNL Abținere
81. Dobrinescu Traian PNL Abținere
82. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
86. Dragomir Viorel Marian PSD DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
89. Dumbrăvanu Paul - Abținere
90. Dumitru Georgică ALDE DA
91. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
92. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
93. Emacu Gheorghe PSD DA
94. Enache Marian PSD DA
95. Eparu Ion PSD DA
96. Erdei Dolóczki István UDMR DA
97. Firczak Gheorghe Minoritati DA
98. Florea Damian ALDE DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Fonta Nuțu PSD DA
101. Frăticiu Gheorghe PSD DA
102. Galan Constantin ALDE DA
103. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
104. Găină Mihăiță PSD DA
105. Geantă Florian Daniel PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Florin PSD DA
109. Gheorghe Tinel PNL Abținere
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiveciu Marian PSD DA
112. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
113. Grama Horia PSD DA
114. Grecea Maria PNL Abținere
115. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
116. Gudu Vasile PNL Abținere
117. Gunia Dragoș-Ionel PNL Abținere
118. Guran Virgil - Abținere
119. Gust Băloșin Florentin - Abținere
120. Harbuz Liviu PSD DA
121. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
122. Holban Titi PSD DA
123. Horga Vasile PNL Abținere
124. Hulea Ioan PSD DA
125. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
126. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
127. Iancu Iulian PSD DA
128. Iane Daniel PNL Abținere
129. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
130. Ibram Iusein Minoritati DA
131. Intotero Natalia-Elena PSD DA
132. Ionescu Aurelian ALDE DA
133. Ionescu George PNL Abținere
134. Iordache Florin PSD DA
135. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
136. Ispir Raluca-Cristina PNL Abținere
137. Itu Cornel PSD DA
138. Kelemen Hunor UDMR DA
139. Kerekes Károly UDMR DA
140. Kereskényi Gábor UDMR DA
141. Khraibani Camelia PSD DA
142. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
143. Lubanovici Mircea PNL Abținere
144. Lupu Mihai PNL Abținere
145. Man Mircea PNL Abținere
146. Manda Iulian Claudiu PSD DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
148. Manolache Marius PSD DA
149. Marcoci Vlad PSD DA
150. Marian Ion Cristinel ND DA
151. Marica Petru-Sorin PSD DA
152. Marin Gheorghe PSD DA
153. Marin Laura PSD DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
156. Mazilu Constantin PSD DA
157. Melinte Ion PSD DA
158. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
159. Mihai Aurelian PNL Abținere
160. Mihăilă Ioan PSD DA
161. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
162. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
163. Militaru Lucian PNL Abținere
164. Mincă Liliana ND DA
165. Mircovici Niculae Minoritati DA
166. Mironescu Răzvan Horia PNL Abținere
167. Mitrea Manuela PSD DA
168. Mocanu Adrian PSD DA
169. Mocioalcă Ion PSD DA
170. Mocioi Niculina PNL Abținere
171. Moisii Constantin PSD DA
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Moldovan Iosif UDMR DA
174. Molnar Zsolt UDMR DA
175. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
176. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
177. Movilă Petru - Abținere
178. Munteanu Ioan PSD DA
179. Murgu Neagu PSD DA
180. Nassar Rodica PSD DA
181. Neacșu Marian PSD DA
182. Necula Cosmin PSD DA
183. Negruț Clement - Abținere
184. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
185. Nichita Cristina PSD DA
186. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
187. Nicolae Florian PSD DA
188. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
189. Nicolicea Eugen PSD DA
190. Niculae Aurel PSD DA
191. Niculescu Dumitru PSD DA
192. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
193. Nistor Gheorghe-Vlad PNL Abținere
194. Nistor Laurențiu PSD DA
195. Nistor Marioara PSD DA
196. Niță Constantin PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND DA
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PNL Abținere
202. Orban Ludovic PNL NU
203. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
204. Palașcă Viorel ALDE DA
205. Palăr Ionel PNL Abținere
206. Paleologu Theodor PNL Abținere
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Pană Adriana-Doina PSD DA
209. Pardău Dumitru PNL Abținere
210. Paul Maria-Andreea PNL NU
211. Păun Nicolae Minoritati DA
212. Pârgaru Ion PSD DA
213. Peia Ninel PSD DA
214. Petrea Dorin Silviu PSD DA
215. Petric Octavian PSD DA
216. Plumb Rovana PSD DA
217. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
218. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
219. Pop Georgian PSD DA
220. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
221. Popa Radu Mihai ND NU
222. Popeangă Vasile PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian PNL DA
224. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
225. Popescu Florin Aurelian - -
226. Potor Călin PSD DA
227. Pușcaș Iacob PSD DA
228. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
229. Răducanu Ion PSD DA
230. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
231. Rădulescu Constantin PSD DA
232. Rădulescu Romeo - Abținere
233. Rățoi Neculai PSD DA
234. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
235. Reuer Elena-Ramona PNL Abținere
236. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
237. Roman Gheorghe PSD Abținere
238. Roman Ioan Sorin PSD DA
239. Roman Victor PSD DA
240. Roșca Lucreția PSD DA
241. Roșca Mircea PNL Abținere
242. Rotaru Răzvan ND Abținere
243. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
244. Săpunaru Nini PNL Abținere
245. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
246. Scarlat George PNL Abținere
247. Secară Florin Mihail PNL Abținere
248. Seres Dénes UDMR DA
249. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
250. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
251. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
252. Solomon Adrian PSD DA
253. Stan Ioan PSD DA
254. Stan Ion PSD DA
255. Stanciu Anghel PSD DA
256. Stanciu Zisu PSD DA
257. Stancu Ionel Minoritati DA
258. Stativă Irinel Ioan PSD DA
259. Stănescu Alexandru PSD DA
260. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
261. Stragea Sorin Constantin PSD DA
262. Stroe Radu PSD DA
263. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
264. Surdu Raluca PNL Abținere
265. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șcheau Ion PNL Abținere
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șova Lucian PSD DA
270. Ștefan Viorel PSD DA
271. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
272. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
273. Tararache Mihai PNL Abținere
274. Tămâian Ioan PNL -
275. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
276. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
277. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
278. Teju Sorin ALDE DA
279. Teodorescu Cătălin-Florin PNL Abținere
280. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
281. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
282. Tiuch Cătălin PSD DA
283. Toader Mircea-Nicu PNL Abținere
284. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
285. Tomac Eugen - Abținere
286. Traicu Rodin PSD DA
287. Tudorache Daniel PSD DA
288. Tudorie Violeta PSD DA
289. Tudose Mihai PSD DA
290. Turcan Raluca PNL NU
291. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
292. Udriște Gheorghe PNL Abținere
293. Uricec Eugen Constantin PSD DA
294. Ursărescu Dorinel ALDE DA
295. Vainer Aurel Minoritati DA
296. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
297. Varga Vasile PNL Abținere
298. Vladu Iulian PNL NU
299. Vlase Petru Gabriel PSD DA
300. Vlădoiu Aurel PSD DA
301. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
302. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
303. Vreme Valerian PSD DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Zaharcu Neviser PSD DA
307. Zamfir Daniel-Cătălin PNL Abținere
308. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
309. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
310. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 9:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro