Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2015 > 15:11 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2015, ora 15:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 69/2015 privind aprobarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor: Agenda europeană privind securitatea COM(2015) 185
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:290 143 86 9 12 11 18 11
- voturi pentru (DA):289 143 85 9 12 11 18 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
4. Amet Varol Minoritati DA
5. Andea Petru PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anghel Gabriela-Lola ND DA
8. Anton Marin PSD DA
9. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Avram Marian PSD DA
13. Axente Ioan PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Baltă Mihai PSD DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
18. Bălan Ion PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Berci Vasile PNL DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Bîrsășteanu Florică PSD DA
24. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucur Constantin-Alin PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Burlacu Ștefan ND DA
36. Calimente Mihăiță PNL DA
37. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
38. Calotă Florică Ică ALDE DA
39. Canacheu Costică PNL DA
40. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
44. Cernea Remus-Florinel - DA
45. Chebac Eugen PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
48. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
49. Cioată Cezar ALDE DA
50. Ciobanu Gheorghe PSD DA
51. Ciobanu Liliana - DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Ciurariu Florin PNL DA
58. Cocei Erland PNL DA
59. Codîrlă Liviu PSD DA
60. Comșa Cornel-George - DA
61. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
62. Costin Gheorghe PNL DA
63. Covaci Dorel PSD DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Crăciunescu Grigore PNL DA
66. Cristea Victor PSD DA
67. Cristian Horia PNL DA
68. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Daea Petre PSD DA
72. Dalca Ștefan-Petru ND DA
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Dima Toader PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Doboș Anton PNL DA
79. Dobre Mircea-Titus PSD DA
80. Dobrinescu Traian PNL DA
81. Dolha Mircea PNL DA
82. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
83. Dolineaschi Andrei PSD DA
84. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
85. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
86. Dragomir Gheorghe PNL DA
87. Dragomir Maria - DA
88. Dragomir Viorel Marian PSD DA
89. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
90. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
91. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
92. Dumbrăvanu Paul - DA
93. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
94. Dumitru Georgică ALDE DA
95. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
96. Dușa Mircea PSD DA
97. Emacu Gheorghe PSD DA
98. Enache Marian PSD DA
99. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
100. Eparu Ion PSD DA
101. Erdei Dolóczki István UDMR DA
102. Fejér László-Ődőn UDMR DA
103. Firczak Gheorghe Minoritati DA
104. Florea Daniel PSD DA
105. Frăticiu Gheorghe PSD DA
106. Galan Constantin ALDE DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Găină Mihăiță PSD DA
109. Geantă Florian Daniel PSD DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghe Florin PSD DA
112. Gheorghe Tinel PNL DA
113. Ghiveciu Marian PSD DA
114. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
115. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
116. Grama Horia PSD DA
117. Grecea Maria PNL DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Gudu Vasile PNL DA
120. Guran Virgil - DA
121. Gust Băloșin Florentin - DA
122. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
123. Harbuz Liviu PSD DA
124. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
125. Holban Titi PSD DA
126. Horga Vasile PNL DA
127. Hulea Ioan PSD DA
128. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
129. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iane Daniel PNL DA
132. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat - DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Man Mircea PNL DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marian Ion Cristinel ND DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian PNL DA
163. Mihăilă Ioan PSD DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Mincă Liliana ND DA
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina PNL DA
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu PSD DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PNL DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Negruț Clement - DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicolae Alexandri PNL DA
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
187. Nicolicea Eugen PSD DA
188. Niculescu Dumitru PSD DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara PSD DA
192. Niță Constantin PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND DA
196. Ochi Ion PSD DA
197. Oltean Ioan PNL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Palașcă Viorel ALDE DA
200. Palăr Ionel PNL DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Pană Adriana-Doina PSD DA
203. Pardău Dumitru PNL DA
204. Paul Maria-Andreea PNL DA
205. Pârgaru Ion PSD DA
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
210. Plumb Rovana PSD DA
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Pop Georgian PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL DA
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PNL DA
217. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
218. Potor Călin PSD DA
219. Pușcaș Iacob PSD DA
220. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
221. Răducanu Ion PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Roman Cristian-Constantin PNL DA
225. Roman Gheorghe PNL DA
226. Roman Ioan Sorin PSD DA
227. Roman Victor PSD DA
228. Roșca Mircea PNL DA
229. Rotaru Răzvan ND DA
230. Sava Andrei-Valentin PSD DA
231. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
232. Săpunaru Nini PNL DA
233. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
234. Scarlat George PNL DA
235. Secară Florin Mihail PNL DA
236. Sefer Cristian-George PSD DA
237. Seres Dénes UDMR DA
238. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
239. Simedru Dan Coriolan PNL DA
240. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
241. Solomon Adrian PSD DA
242. Stan Ioan PSD DA
243. Stanciu Anghel PSD DA
244. Stanciu Zisu PSD DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Alexandru PSD DA
247. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
248. Stroe Radu PSD DA
249. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
250. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
251. Surdu Raluca PNL DA
252. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șcheau Ion PNL DA
255. Șimon Gheorghe PSD DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Tabugan Ion PSD DA
258. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
259. Tararache Mihai PNL DA
260. Tămâian Ioan PNL DA
261. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
262. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
263. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
264. Teju Sorin ALDE DA
265. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
266. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
267. Tiuch Cătălin PSD DA
268. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
269. Traicu Rodin PSD DA
270. Tudorache Daniel PSD DA
271. Tudorie Violeta PSD DA
272. Tudose Mihai PSD DA
273. Turcan Raluca PNL DA
274. Tușa Adriana Diana PNL DA
275. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
276. Udriște Gheorghe PNL DA
277. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
278. Uricec Eugen Constantin PSD DA
279. Ursărescu Dorinel ALDE DA
280. Vainer Aurel Minoritati DA
281. Varga Lucia-Ana PNL DA
282. Vladu Iulian PNL DA
283. Vlase Petru Gabriel PSD DA
284. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
285. Vreme Valerian PSD DA
286. Weber Mihai PSD DA
287. Zaharcu Neviser PSD DA
288. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
289. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
290. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 29 mai 2020, 10:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro