Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2015 > 15:12 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2015, ora 15:12

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 32/2014 pentru modificarea și completarea Legii nr.152 din 15 iulie 1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:293 145 87 9 12 12 17 11
- voturi pentru (DA):289 145 86 9 12 12 17 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
3. Amet Varol Minoritati DA
4. Andea Petru PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anghel Gabriela-Lola ND DA
7. Anton Marin PSD DA
8. Anușca Roxana-Florentina PNL DA
9. Arsene Ionel PSD DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Avram Marian PSD DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Bălan Ion PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Ioan PSD DA
19. Berci Vasile PNL DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Bîrsășteanu Florică PSD DA
22. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL DA
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - Abținere
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Ciurariu Florin PNL DA
56. Cocei Erland PNL DA
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - DA
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Crăciunescu Grigore PNL DA
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL DA
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Deaconu Mihai ND DA
73. Delureanu Virgil PSD DA
74. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
75. Dima Toader PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Doboș Anton PNL DA
78. Dobre Mircea-Titus PSD DA
79. Dobrinescu Traian PNL DA
80. Dolha Mircea PNL DA
81. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
82. Dolineaschi Andrei PSD DA
83. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
84. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
85. Dragomir Gheorghe PNL DA
86. Dragomir Maria - Abținere
87. Dragomir Viorel Marian PSD DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
89. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
90. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
91. Dumbrăvanu Paul - Abținere
92. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
93. Dumitru Georgică ALDE DA
94. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL DA
95. Dușa Mircea PSD DA
96. Emacu Gheorghe PSD DA
97. Enache Marian PSD DA
98. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
99. Eparu Ion PSD DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Fejér László-Ődőn UDMR DA
102. Firczak Gheorghe Minoritati DA
103. Florea Daniel PSD DA
104. Frăticiu Gheorghe PSD DA
105. Galan Constantin ALDE DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Găină Mihăiță PSD DA
108. Geantă Florian Daniel PSD DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghe Florin PSD DA
111. Gheorghe Tinel PNL DA
112. Ghiveciu Marian PSD DA
113. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
114. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
115. Grama Horia PSD DA
116. Grecea Maria PNL DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Gudu Vasile PNL DA
119. Guran Virgil - DA
120. Gust Băloșin Florentin - DA
121. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
122. Harbuz Liviu PSD DA
123. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
124. Holban Titi PSD DA
125. Horga Vasile PNL DA
126. Hulea Ioan PSD DA
127. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
128. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iane Daniel PNL DA
131. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ionescu George PNL DA
135. Iordache Florin PSD DA
136. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
137. Iriza Scarlat - DA
138. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kerekes Károly UDMR DA
142. Kereskényi Gábor UDMR DA
143. Khraibani Camelia PSD DA
144. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
145. Lupu Mihai PNL DA
146. Man Mircea PNL DA
147. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
148. Manolache Marius PSD DA
149. Manolescu Oana Minoritati DA
150. Marcoci Vlad PSD DA
151. Marcu Viorica PNL DA
152. Marian Ion Cristinel ND DA
153. Marica Petru-Sorin PSD DA
154. Marin Gheorghe PSD DA
155. Marin Laura PSD DA
156. Marocico Ion Minoritati DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Máté András-Levente UDMR DA
159. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
160. Melinte Ion PSD DA
161. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
162. Mihai Aurelian PNL DA
163. Mihăilă Ioan PSD DA
164. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
165. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
166. Mincă Liliana ND DA
167. Mircovici Niculae Minoritati DA
168. Mîrza Gavril PSD DA
169. Mocanu Adrian PSD DA
170. Mocioalcă Ion PSD DA
171. Mocioi Niculina PNL DA
172. Moldovan Ioan ALDE DA
173. Molnar Zsolt UDMR DA
174. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
175. Munteanu Ioan PSD DA
176. Murgu Neagu PSD DA
177. Nassar Rodica PSD DA
178. Nazare Alexandru PNL DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Negruț Clement - DA
181. Negruț Cornelia ALDE DA
182. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
183. Nichita Cristina PSD DA
184. Nicolae Alexandri PNL DA
185. Nicolae Florian PSD DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
187. Nicolicea Eugen PSD DA
188. Niculescu Dumitru PSD DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
190. Nistor Laurențiu PSD DA
191. Nistor Marioara PSD DA
192. Niță Constantin PSD DA
193. Niță Emil PSD DA
194. Nosa Iuliu PSD DA
195. Oajdea Daniel Vasile ND DA
196. Ochi Ion PSD DA
197. Oltean Ioan PNL DA
198. Orban Ludovic PNL DA
199. Palașcă Viorel ALDE DA
200. Palăr Ionel PNL DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Pană Adriana-Doina PSD DA
203. Pardău Dumitru PNL DA
204. Paul Maria-Andreea PNL DA
205. Pârgaru Ion PSD DA
206. Peia Ninel PSD DA
207. Petrea Dorin Silviu PSD DA
208. Petric Octavian PSD DA
209. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
210. Plumb Rovana PSD DA
211. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
212. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
213. Pop Georgian PSD DA
214. Popa Octavian-Marius PNL DA
215. Popeangă Vasile PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PNL DA
217. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL DA
218. Potor Călin PSD DA
219. Pușcaș Iacob PSD DA
220. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
221. Răducanu Ion PSD DA
222. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
223. Rădulescu Constantin PSD DA
224. Roman Cristian-Constantin PNL DA
225. Roman Gheorghe PNL DA
226. Roman Ioan Sorin PSD DA
227. Roman Victor PSD DA
228. Roșca Mircea PNL DA
229. Rotaru Răzvan ND DA
230. Rusu Valentin PNL DA
231. Sava Andrei-Valentin PSD DA
232. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
233. Săpunaru Nini PNL DA
234. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
235. Scarlat George PNL DA
236. Secară Florin Mihail PNL DA
237. Sefer Cristian-George PSD DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
240. Simedru Dan Coriolan PNL DA
241. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stan Ioan PSD DA
244. Stanciu Anghel PSD DA
245. Stanciu Zisu PSD DA
246. Stativă Irinel Ioan PSD DA
247. Stănescu Alexandru PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Stroe Radu PSD DA
250. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surdu Raluca PNL DA
253. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șcheau Ion PNL DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL -
261. Tabugan Ion PSD DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
263. Tararache Mihai PNL DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț - DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin ALDE DA
269. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
270. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
271. Tiuch Cătălin PSD DA
272. Traicu Rodin PSD DA
273. Tudorache Daniel PSD DA
274. Tudorie Violeta PSD DA
275. Tudose Mihai PSD DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Tușa Adriana Diana PNL DA
278. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
279. Udriște Gheorghe PNL DA
280. Urcan Ionaș-Florin PNL DA
281. Uricec Eugen Constantin PSD DA
282. Ursărescu Dorinel ALDE DA
283. Vainer Aurel Minoritati DA
284. Varga Lucia-Ana PNL DA
285. Vladu Iulian PNL DA
286. Vlase Petru Gabriel PSD DA
287. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
288. Vreme Valerian PSD DA
289. Weber Mihai PSD DA
290. Zaharcu Neviser PSD DA
291. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
292. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
293. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 25 mai 2020, 23:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro