Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2015 > 15:15 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2015, ora 15:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 134/2015 pentru modificarea și completarea art. 31 din Legea serviciului de alimentare cu apă și de canalizare nr. 241/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:296 146 87 9 13 12 17 12
- voturi pentru (DA):201 144 3 8 13 12 17 4
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 - - - - 1
- abțineri:90 2 82 1 - - - 5
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Amet Varol Minoritati DA
3. Andea Petru PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Anghel Gabriela-Lola ND DA
6. Anton Marin PSD DA
7. Anușca Roxana-Florentina PNL Abținere
8. Arsene Ionel PSD DA
9. Avram Marian PSD DA
10. Axente Ioan PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL Abținere
13. Baltă Mihai PSD DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL Abținere
15. Bălan Ion PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Ioan PSD DA
18. Berci Vasile PNL Abținere
19. Birchall Ana PSD DA
20. Bîrsășteanu Florică PSD DA
21. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bogdănici Camelia-Margareta PSD DA
26. Bónis István UDMR DA
27. Borbély László UDMR DA
28. Bucur Constantin-Alin PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budurescu Daniel-Stamate PNL Abținere
31. Buican Cristian PNL Abținere
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Burlacu Ștefan ND DA
34. Calimente Mihăiță PNL Abținere
35. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Canacheu Costică PNL Abținere
38. Cazan Mircea-Vasile PNL Abținere
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - NU
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL Abținere
45. Chirteș Ioan-Cristian PNL Abținere
46. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
47. Cioată Cezar ALDE DA
48. Ciobanu Gheorghe PSD DA
49. Ciobanu Liliana - DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL Abținere
54. Ciuhodaru Tudor PSD DA
55. Ciurariu Florin PNL Abținere
56. Cocei Erland PNL Abținere
57. Codîrlă Liviu PSD DA
58. Comșa Cornel-George - Abținere
59. Condurățeanu Andrei-Răzvan - Abținere
60. Costin Gheorghe PNL DA
61. Covaci Dorel PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
63. Crăciunescu Grigore PNL Abținere
64. Cristea Aurelia PSD DA
65. Cristea Victor PSD DA
66. Cristian Horia PNL Abținere
67. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL Abținere
70. Daea Petre PSD DA
71. Dalca Ștefan-Petru ND DA
72. Dascălu Constantin PNL Abținere
73. Deaconu Mihai ND DA
74. Delureanu Virgil PSD DA
75. Diaconu Adrian-Nicolae PSD DA
76. Diaconu Mihai-Bogdan - -
77. Dima Toader PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Doboș Anton PNL Abținere
80. Dobre Mircea-Titus PSD DA
81. Dobrinescu Traian PNL Abținere
82. Dolha Mircea PNL Abținere
83. Dolha Nechita-Stelian PNL Abținere
84. Dolineaschi Andrei PSD DA
85. Donțu Mihai-Aurel PNL Abținere
86. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
87. Dragomir Gheorghe PNL Abținere
88. Dragomir Maria - DA
89. Dragomir Viorel Marian PSD DA
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
91. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
92. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
93. Dumbrăvanu Paul - -
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dumitru Georgică ALDE DA
96. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
97. Dumitru Ovidiu-Ioan PNL Abținere
98. Dușa Mircea PSD DA
99. Emacu Gheorghe PSD DA
100. Enache Marian PSD DA
101. Enea Constantin-Cosmin PSD DA
102. Eparu Ion PSD DA
103. Erdei Dolóczki István UDMR DA
104. Fejér László-Ődőn UDMR DA
105. Firczak Gheorghe Minoritati DA
106. Florea Daniel PSD DA
107. Frăticiu Gheorghe PSD DA
108. Galan Constantin ALDE DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Găină Mihăiță PSD DA
111. Geantă Florian Daniel PSD DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
113. Gheorghe Florin PSD DA
114. Gheorghe Tinel PNL Abținere
115. Ghiveciu Marian PSD DA
116. Gireadă Dumitru-Verginel PNL Abținere
117. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
118. Grama Horia PSD DA
119. Grecea Maria PNL Abținere
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Gudu Vasile PNL DA
122. Guran Virgil - Abținere
123. Gust Băloșin Florentin - Abținere
124. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
125. Harbuz Liviu PSD DA
126. Hărău Eleonora-Carmen PNL Abținere
127. Holban Titi PSD DA
128. Horga Vasile PNL NU
129. Hulea Ioan PSD DA
130. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
131. Ialomițianu Gheorghe PNL Abținere
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iane Daniel PNL Abținere
134. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ionescu George PNL Abținere
137. Iordache Florin PSD DA
138. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
139. Iriza Scarlat - DA
140. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kerekes Károly UDMR DA
144. Kereskényi Gábor UDMR DA
145. Khraibani Camelia PSD DA
146. Laza-Matiuța Liviu PNL Abținere
147. Longher Ghervazen Minoritati DA
148. Lupu Mihai PNL Abținere
149. Man Mircea PNL Abținere
150. Manea Victor-Gheorghe PNL Abținere
151. Manolache Marius PSD DA
152. Manolescu Oana Minoritati DA
153. Marcoci Vlad PSD DA
154. Marcu Viorica PNL Abținere
155. Marian Ion Cristinel ND DA
156. Marica Petru-Sorin PSD DA
157. Marin Gheorghe PSD DA
158. Marin Laura PSD DA
159. Marocico Ion Minoritati DA
160. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
161. Máté András-Levente UDMR DA
162. Mazilu Constantin PSD DA
163. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
164. Melinte Ion PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihai Aurelian PNL Abținere
167. Mihăilă Ioan PSD DA
168. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
169. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
170. Mincă Liliana ND DA
171. Mircovici Niculae Minoritati DA
172. Mîrza Gavril PSD DA
173. Mocanu Adrian PSD DA
174. Mocioalcă Ion PSD DA
175. Mocioi Niculina PNL Abținere
176. Moldovan Ioan ALDE DA
177. Molnar Zsolt UDMR DA
178. Motreanu Dan-Ștefan PNL Abținere
179. Munteanu Ioan PSD DA
180. Murgu Neagu PSD DA
181. Nassar Rodica PSD DA
182. Nazare Alexandru PNL Abținere
183. Neacșu Marian PSD DA
184. Negruț Clement - DA
185. Negruț Cornelia ALDE DA
186. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
187. Nichita Cristina PSD DA
188. Nicolae Alexandri PNL Abținere
189. Nicolae Florian PSD DA
190. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL Abținere
191. Nicolicea Eugen PSD DA
192. Niculescu Dumitru PSD DA
193. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
194. Nistor Laurențiu PSD DA
195. Nistor Marioara PSD DA
196. Niță Constantin PSD DA
197. Niță Emil PSD DA
198. Nosa Iuliu PSD DA
199. Oajdea Daniel Vasile ND DA
200. Ochi Ion PSD DA
201. Oltean Ioan PNL Abținere
202. Orban Ludovic PNL Abținere
203. Palașcă Viorel ALDE DA
204. Palăr Ionel PNL Abținere
205. Pambuccian Varujan Minoritati DA
206. Pană Adriana-Doina PSD DA
207. Pardău Dumitru PNL Abținere
208. Paul Maria-Andreea PNL Abținere
209. Pârgaru Ion PSD DA
210. Peia Ninel PSD DA
211. Petrea Dorin Silviu PSD DA
212. Petric Octavian PSD DA
213. Pistru Eusebiu-Manea PNL Abținere
214. Plumb Rovana PSD DA
215. Pocora Cristina-Ancuța PNL Abținere
216. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
217. Pop Georgian PSD DA
218. Popa Octavian-Marius PNL Abținere
219. Popeangă Vasile PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian PNL Abținere
221. Popoviciu Alin Augustin Florin PNL Abținere
222. Potor Călin PSD DA
223. Pușcaș Iacob PSD DA
224. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
225. Răducanu Ion PSD DA
226. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
227. Rădulescu Constantin PSD DA
228. Roman Cristian-Constantin PNL Abținere
229. Roman Gheorghe PNL Abținere
230. Roman Ioan Sorin PSD DA
231. Roman Victor PSD DA
232. Roșca Mircea PNL Abținere
233. Rotaru Răzvan ND Abținere
234. Sava Andrei-Valentin PSD DA
235. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL Abținere
236. Săpunaru Nini PNL NU
237. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
238. Scarlat George PNL Abținere
239. Secară Florin Mihail PNL Abținere
240. Sefer Cristian-George PSD DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
243. Simedru Dan Coriolan PNL Abținere
244. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stan Ioan PSD DA
247. Stanciu Anghel PSD DA
248. Stanciu Zisu PSD DA
249. Stănescu Alexandru PSD DA
250. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
251. Stroe Radu PSD DA
252. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surdu Raluca PNL Abținere
255. Surugiu Iulian-Radu PNL Abținere
256. Szabó Ödön UDMR DA
257. Șcheau Ion PNL Abținere
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șoptică Costel PNL Abținere
260. Șova Lucian PSD DA
261. Ștefan Viorel PSD DA
262. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
263. Tabugan Ion PSD Abținere
264. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
265. Tararache Mihai PNL Abținere
266. Tămâian Ioan PNL Abținere
267. Tănase Răzvan-Ionuț - Abținere
268. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
269. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
270. Teju Sorin ALDE DA
271. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
272. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL Abținere
273. Tiuch Cătălin PSD Abținere
274. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Tudose Mihai PSD DA
279. Turcan Raluca PNL Abținere
280. Tușa Adriana Diana PNL Abținere
281. Țîmpău Radu Bogdan PNL Abținere
282. Udriște Gheorghe PNL Abținere
283. Urcan Ionaș-Florin PNL Abținere
284. Uricec Eugen Constantin PSD DA
285. Ursărescu Dorinel ALDE DA
286. Vainer Aurel Minoritati DA
287. Varga Lucia-Ana PNL Abținere
288. Vladu Iulian PNL Abținere
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Voicu Mădălin-Ștefan PSD DA
291. Vreme Valerian PSD DA
292. Weber Mihai PSD DA
293. Zaharcu Neviser PSD DA
294. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
295. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
296. Zlati Radu PNL Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 iunie 2020, 2:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro