Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.10.2015 > 15:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 7 octombrie 2015, ora 15:23

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 603/2015 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2006 privind prevenirea și combaterea dopajului în sport
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL ND UDMR Minoritati ALDE Neafil.
- prezenți:295 139 94 10 11 15 18 8
- voturi pentru (DA):290 137 94 10 11 13 18 7
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:3 1 - - - 1 - 1
- nu au votat:1 - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adam Luminița-Pachel PSD DA
2. Adăscăliței Constantin PSD DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
5. Amet Varol Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Anghel Gabriela-Lola ND DA
9. Ardeleanu Sanda-Maria PNL DA
10. Arsene Ionel PSD DA
11. Avram Marian PNL DA
12. Axente Ioan PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Baltă Mihai PSD DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PNL DA
17. Bălan Ion PSD DA
18. Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Benga Ioan PSD DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Bîrsășteanu Florică PSD DA
23. Blăjuț Viorel-Ionel ND DA
24. Blănariu Valentin PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Boghicevici Claudia PNL DA
28. Bónis István UDMR DA
29. Borbély László UDMR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budurescu Daniel-Stamate PNL DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Burlacu Ștefan ND DA
35. Calimente Mihăiță PNL DA
36. Caloianu Mario-Ernest PSD DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Cazan Mircea-Vasile PNL DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
42. Cernea Remus-Florinel - DA
43. Chebac Eugen PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Chiriță Dumitru PSD DA
46. Chirteș Ioan-Cristian PNL DA
47. Chirvăsuță Laurențiu PSD DA
48. Chițoiu Daniel ALDE DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
51. Ciubotaru Lucian-Manuel PNL DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Ciurariu Florin PNL DA
54. Cocei Erland PNL DA
55. Codîrlă Liviu PSD DA
56. Comșa Cornel-George - DA
57. Condurățeanu Andrei-Răzvan - DA
58. Constantin Daniel ALDE DA
59. Costin Gheorghe PNL DA
60. Covaci Dorel PSD DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Crăciunescu Grigore PNL DA
63. Cristea Aurelia PSD DA
64. Cristea Victor PSD DA
65. Cristian Horia PNL DA
66. Cseke Attila-Zoltán UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Daea Petre PSD DA
69. Dalca Ștefan-Petru PSD DA
70. Dascălu Constantin PNL DA
71. Deaconu Mihai ND DA
72. Delureanu Virgil PSD DA
73. Dima Toader PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Doboș Anton PNL DA
76. Dobre Mircea-Titus PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrinescu Traian PNL DA
79. Dolha Nechita-Stelian PNL DA
80. Donțu Mihai-Aurel PNL DA
81. Dragomir Gheorghe PNL DA
82. Dragomir Maria - DA
83. Dragomir Viorel Marian PSD DA
84. Drăghici Sonia-Maria PSD DA
85. Drăgușanu Vasile-Cătălin ALDE DA
86. Dumbrăvanu Paul PNL DA
87. Dumitru Georgică ALDE DA
88. Dumitru Ioana-Jenica PSD DA
89. Emacu Gheorghe PSD DA
90. Enache Marian PSD DA
91. Eparu Ion PSD DA
92. Fejér László-Ődőn UDMR DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel ND DA
94. Firczak Gheorghe Minoritati Abținere
95. Florea Damian ALDE DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Fonta Nuțu PSD DA
98. Frăticiu Gheorghe PSD DA
99. Galan Constantin ALDE DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Florin PSD DA
104. Gheorghe Tinel PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Sebastian-Aurelian PSD DA
107. Gireadă Dumitru-Verginel PNL DA
108. Gliga Vasile Ghiorghe PSD DA
109. Gorghiu Alina-Ștefania PNL DA
110. Grama Horia PSD DA
111. Grecea Maria PNL DA
112. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
113. Gunia Dragoș-Ionel PNL DA
114. Guran Virgil PNL DA
115. Gurzău Adrian - DA
116. Gust Băloșin Florentin - Abținere
117. Gvozdenovici Slavomir Minoritati DA
118. Harbuz Liviu PSD DA
119. Hărău Eleonora-Carmen PNL DA
120. Horga Vasile PNL DA
121. Hulea Ioan PSD DA
122. Iacoban Sorin-Avram PSD DA
123. Ialomițianu Gheorghe PNL DA
124. Iancu Iulian PSD DA
125. Iane Daniel PNL DA
126. Iane Ovidiu-Cristian PSD DA
127. Ibram Iusein Minoritati DA
128. Ignat Miron Minoritati DA
129. Intotero Natalia-Elena PSD DA
130. Ionescu Aurelian ALDE DA
131. Ionescu George PNL DA
132. Iordache Florin PSD DA
133. Irimie Vicențiu-Mircea ALDE DA
134. Iriza Scarlat - DA
135. Ispir Raluca-Cristina PNL DA
136. Itu Cornel PSD DA
137. Kerekes Károly UDMR DA
138. Khraibani Camelia PSD DA
139. Laza-Matiuța Liviu PNL DA
140. Longher Ghervazen Minoritati -
141. Lubanovici Mircea PNL DA
142. Lupu Mihai PNL DA
143. Manda Iulian Claudiu PSD DA
144. Manea Victor-Gheorghe PNL DA
145. Manolache Marius PSD Abținere
146. Manolescu Oana Minoritati DA
147. Marcu Viorica PNL DA
148. Marian Ion Cristinel ND DA
149. Marica Petru-Sorin PSD DA
150. Marin Gheorghe PSD DA
151. Marin Laura PSD DA
152. Marocico Ion Minoritati DA
153. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
154. Máté András-Levente UDMR DA
155. Mazilu Constantin PSD DA
156. Măduța Flavius-Luigi PSD DA
157. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
158. Mihai Aurelian PNL DA
159. Mihăilă Ioan PSD DA
160. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mincă Liliana PSD DA
163. Mircovici Niculae Minoritati DA
164. Mironescu Răzvan Horia PNL DA
165. Mîrza Gavril PSD DA
166. Mocanu Adrian PSD DA
167. Mocioalcă Ion PSD DA
168. Mocioi Niculina PNL DA
169. Moisii Constantin PSD DA
170. Moldovan Ioan ALDE DA
171. Moldovan Iosif UDMR DA
172. Molnar Zsolt UDMR DA
173. Motreanu Dan-Ștefan PNL DA
174. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD DA
175. Muntean Mircia PSD DA
176. Munteanu Ioan PSD DA
177. Murgu Neagu PSD DA
178. Nassar Rodica PSD DA
179. Neacșu Marian PSD DA
180. Necula Cosmin PSD DA
181. Nica Nicolae-Ciprian PSD DA
182. Nichita Cristina PSD DA
183. Nicoară Romeo Florin PNL DA
184. Nicolae Alexandri PNL DA
185. Nicolae Florian PNL DA
186. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL DA
187. Niculae Aurel PSD DA
188. Niculescu Dumitru PSD DA
189. Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD DA
190. Nistor Marioara PSD DA
191. Niță Emil PSD DA
192. Nosa Iuliu PSD DA
193. Oajdea Daniel Vasile ND DA
194. Oltean Ioan PNL DA
195. Orban Ludovic PNL DA
196. Oros Nechita-Adrian PNL DA
197. Palașcă Viorel ALDE DA
198. Palăr Ionel PNL DA
199. Paleologu Theodor PNL DA
200. Pardău Dumitru PNL DA
201. Pârgaru Ion PSD DA
202. Pâslaru Florin-Costin PSD DA
203. Peia Ninel PSD DA
204. Petrea Dorin Silviu PSD DA
205. Petric Octavian PSD DA
206. Pistru Eusebiu-Manea PNL DA
207. Pocora Cristina-Ancuța PNL DA
208. Podașcă Gabriela-Maria PSD DA
209. Pop Georgian PSD DA
210. Popa Octavian-Marius PNL DA
211. Popa Radu Mihai ND DA
212. Popescu Dan-Cristian PNL DA
213. Popescu Dumitru-Iulian PSD DA
214. Potor Călin PSD DA
215. Preda Cezar-Florin PNL DA
216. Pușcaș Iacob PSD DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
218. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
219. Rădulescu Constantin PSD DA
220. Rădulescu Romeo - DA
221. Rățoi Neculai PSD DA
222. Resmeriță Cornel-Cristian PSD DA
223. Roman Gheorghe PNL DA
224. Roman Ioan Sorin PSD DA
225. Roșca Lucreția PSD DA
226. Roșca Mircea PNL DA
227. Rotaru Răzvan ND DA
228. Sămărtinean Cornel-Mircea PNL DA
229. Săvoiu Ionuț-Cristian PSD DA
230. Scarlat George PNL DA
231. Secară Florin Mihail PNL DA
232. Sefer Cristian-George PSD DA
233. Seres Dénes UDMR DA
234. Silaghi Ovidiu Ioan ALDE DA
235. Simedru Dan Coriolan PNL DA
236. Simionescu Adrian Constantin PSD DA
237. Smarandache Miron Alexandru PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stan Ioan PSD DA
240. Stan Ion PSD DA
241. Stanciu Anghel PSD NU
242. Stanciu Zisu PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stativă Irinel Ioan PSD DA
245. Stănescu Alexandru PSD DA
246. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
247. Stragea Sorin Constantin PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
249. Stroe Radu PSD DA
250. Sturzu Mihai-Răzvan PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surdu Raluca PNL DA
253. Surugiu Iulian-Radu PNL DA
254. Szabó Ödön UDMR DA
255. Șcheau Ion PNL DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șoptică Costel PNL DA
258. Șova Lucian PSD DA
259. Ștefan Viorel PSD DA
260. Ștefănescu Elena Cătălina PSD DA
261. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
262. Taloș Gheorghe-Mirel ALDE DA
263. Tararache Mihai PNL DA
264. Tămâian Ioan PNL DA
265. Tănase Răzvan-Ionuț ND DA
266. Tănăsescu Claudiu-Andrei ALDE DA
267. Tătaru Florin-Cristian PSD DA
268. Teju Sorin ALDE DA
269. Teodorescu Cătălin-Florin PNL DA
270. Teodorescu Ioan Viorel PSD DA
271. Thuma Hubert Petru Ștefan PNL DA
272. Tiuch Cătălin PSD DA
273. Tîlvăr Angel PSD DA
274. Tocuț Dan-Laurențiu ALDE DA
275. Traicu Rodin PSD DA
276. Tudorache Daniel PSD DA
277. Tudorie Violeta PSD DA
278. Turcan Raluca PNL DA
279. Tușa Adriana Diana PNL DA
280. Țigăeru Roșca Laurențiu PSD DA
281. Țîmpău Radu Bogdan PNL DA
282. Udriște Gheorghe PNL DA
283. Uricec Eugen Constantin PSD DA
284. Ursărescu Dorinel ALDE DA
285. Vainer Aurel Minoritati DA
286. Varga Lucia-Ana PNL DA
287. Vasilică Radu Costin PSD DA
288. Vladu Iulian PNL DA
289. Vlase Petru Gabriel PSD DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
291. Vreme Valerian PSD DA
292. Zamfir Daniel-Cătălin PNL DA
293. Zgonea Valeriu Ștefan PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
295. Zlati Radu PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 22:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro