Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 31.10.2017 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 31 octombrie 2017, ora 12:13

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 337/2017 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Croația privind protecția reciprocă a informațiilor clasificate, semnat la Zagreb, la 12 iunie 2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:265 133 52 24 17 8 10 15 6
- voturi pentru (DA):263 131 52 24 17 8 10 15 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara USR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Ciuhodaru Tudor PSD DA
58. Cîmpeanu Sorin Mihai - DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian USR DA
83. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
84. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD -
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Florea Damian - DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Goga Octavian PSD DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ignat Miron Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Marica Petru-Sorin PSD DA
138. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mînzatu Roxana PSD DA
144. Mocioalcă Ion PSD DA
145. Mohaci Mihai PSD DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Munteanu Ioan PSD DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Niță Mihai ALDE DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olar Corneliu PNL DA
161. Oprea Dumitru PNL DA
162. Oros Nechita-Adrian PNL DA
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Palăr Ionel PNL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP DA
168. Pau Radu - Adrian PSD DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petrea Gabriel PSD DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Petric Octavian PSD DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Pistru-Popa Eusebiu-Manea PNL DA
175. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
176. Plumb Rovana PSD DA
177. Pop Andrei PSD DA
178. Pop Georgian PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR DA
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
184. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
185. Popescu Pavel PNL DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
187. Preda Cezar-Florin PNL DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Radu Anișoara PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
194. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
195. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Alexandru PSD DA
203. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
204. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
205. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
206. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
207. Sefer Cristian-George PMP DA
208. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Simion Lucian-Eduard PSD DA
211. Simionca Ionuț PMP DA
212. Simonis Alfred - Robert PSD DA
213. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
214. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Spânu Ion PSD DA
217. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
218. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
219. Stancu Florinel PSD DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
224. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șarapatin Elvira PSD DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL DA
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Viorel PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion PMP DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Teiș Alina PSD DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Todor Adrian PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Tripa Florin-Dan PSD DA
243. Tudose Mihai PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
248. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
249. Vasile Daniel Minoritati DA
250. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
251. Vass Levente UDMR DA
252. Văcaru Alin Vasile - DA
253. Velcea Nicolae PSD DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vișan George-Gabriel PSD DA
256. Vîlceanu Dan PNL DA
257. Vîrză Mihăiță PSD DA
258. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR DA
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 octombrie 2019, 11:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro