Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.11.2017 > 12:33 Versiunea pentru printare
Marți, 7 noiembrie 2017, ora 12:33

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 181/2017 pentru completarea Legii educației naționalenr.1/2011
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:263 131 52 26 16 9 10 12 7
- voturi pentru (DA):170 131 1 - 16 9 - 7 6
- voturi împotrivă (NU):66 - 51 2 - - 9 3 1
- abțineri:27 - - 24 - - 1 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius - DA
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP NU
26. Birchall Ana PSD DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
33. Borza Remus-Adrian - DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
48. Cherecheș Florica PNL NU
49. Cherecheș Viorica PNL NU
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciuhodaru Tudor PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
58. Constantin Daniel - DA
59. Cosma Andreea PSD DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Culeafă Mihai PNL NU
65. Cupșa Ioan PNL NU
66. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
67. Dehelean Silviu USR Abținere
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL NU
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
74. Dohotaru Adrian-Octavian USR Abținere
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Drulă Cătălin USR Abținere
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL NU
82. Florea Damian - DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
93. Gheorghe Tinel PNL NU
94. Gheorghiu Bogdan PNL NU
95. Gherman Dumitru PSD DA
96. Ghilea Găvrilă PNL NU
97. Ghinea Cristian USR Abținere
98. Gilia Claudia PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL NU
100. Goga Octavian PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL NU
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
106. Huncă Mihaela PSD DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Iftimie Neculai PSD DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
114. Ionescu George PNL NU
115. Ioniță Antoneta PNL NU
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
118. Jivan Luminița-Maria PSD DA
119. Kelemen Hunor UDMR DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
123. Longher Victoria Minoritati DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL NU
126. Lupescu Dumitru USR Abținere
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Marica Petru-Sorin PSD DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
134. Mihalescul Dumitru PNL NU
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocanu Adrian PMP NU
138. Mocioalcă Ion PSD DA
139. Mohaci Mihai PSD DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
141. Munteanu Ioan PSD DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
145. Neagu Nicolae PNL NU
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL NU
148. Nicolicea Eugen PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai ALDE DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olar Corneliu PNL NU
154. Olteanu Daniel PNL NU
155. Oprea Dumitru PNL NU
156. Oros Nechita-Adrian PNL NU
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Palăr Ionel PNL NU
159. Pambuccian Varujan Minoritati NU
160. Pană Adriana-Doina PSD DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pașcan Emil-Marius PMP NU
163. Pau Radu - Adrian PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PSD DA
167. Petric Octavian PSD DA
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
170. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
171. Plumb Rovana PSD DA
172. Ponta Victor-Viorel - DA
173. Pop Georgian PSD DA
174. Pop Tudor Rareș USR Abținere
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Mihai Valentin PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
179. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
180. Preda Cezar-Florin PNL NU
181. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
185. Prună Cristina-Mădălina USR NU
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
195. Roman Florin-Claudiu PNL NU
196. Roman Ioan Sorin PSD DA
197. Romanescu Cristinel PNL NU
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
200. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
201. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
202. Sefer Cristian-George PMP NU
203. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
206. Simion Lucian-Eduard PSD DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Sitterli Ovidiu-Ioan - NU
209. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Spânu Ion PSD DA
212. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
213. Stancu Florinel PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Suciu Matei PSD DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șarapatin Elvira PSD DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șimon Gheorghe PSD DA
223. Șișcu George PNL NU
224. Șotcan Theodora PSD DA
225. Șovăială Constantin PNL NU
226. Ștefan Corneliu PSD DA
227. Ștefan Viorel PSD DA
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
229. Tabugan Ion PMP NU
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Teiș Alina PSD DA
232. Terea Ioan PSD DA
233. Tîlvăr Angel PSD DA
234. Todor Adrian PSD DA
235. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
236. Toma Ilie PSD DA
237. Tomac Eugen PMP NU
238. Trăilă Cristina PNL NU
239. Tripa Florin-Dan PSD DA
240. Tudor Beatrice PSD DA
241. Turcan Raluca PNL NU
242. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
245. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
246. Vasile Daniel Minoritati DA
247. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
248. Vasilică Radu Costin PSD DA
249. Vass Levente UDMR DA
250. Văcaru Alin Vasile - DA
251. Velcea Nicolae PSD DA
252. Vexler Silviu Minoritati Abținere
253. Vișan George-Gabriel PSD DA
254. Vîlceanu Dan PNL NU
255. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
256. Vlase Petru Gabriel PSD DA
257. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
258. Vosganian Varujan ALDE DA
259. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zainea Cornel USR Abținere
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 15 octombrie 2019, 6:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro