Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 06.02.2018 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 6 februarie 2018, ora 12:18

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 374/2017 privind transmiterea unui teren din domeniul public al statului și din administrarea Ministerului Transporturilor, aflat în concesiunea Companiei Naționale de Căi Ferate „C.F.R."- S.A., în domeniul public al orașului Teiuș și în administrarea Consiliului Local al Orașului Teiuș, județul Alba
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:267 132 50 25 16 12 14 12 6
- voturi pentru (DA):263 132 49 25 16 12 13 12 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - 1 - 2
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian - Abținere
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cristache Cătălin PMP DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Nicolae PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Ghinea Cristian USR DA
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR DA
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Marica Petru-Sorin PSD DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mînzatu Roxana PSD DA
147. Mocioalcă Ion PSD DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Movilă Petru PMP DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL -
163. Oprișcan Mihai Doru PNL DA
164. Oros Nechita-Adrian PNL DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Palăr Ionel PNL DA
167. Pană Adriana-Doina PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP DA
169. Pau Radu - Adrian PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin ALDE DA
172. Petrea Gabriel PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
176. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
177. Plumb Rovana PSD DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR DA
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
184. Popescu Pavel PNL DA
185. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
186. Preda Cezar-Florin PNL DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR DA
191. Radu Anișoara PSD DA
192. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Sefer Cristian-George PMP DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan - DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PSD DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
217. Stancu Florinel PSD DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PMP DA
221. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
222. Suciu Matei PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șarapatin Elvira PSD DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șova Lucian PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL DA
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Ștefan Ion PNL DA
235. Ștefan Viorel PSD DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
237. Tabugan Ion PMP DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Terea Ioan PSD DA
240. Tîlvăr Angel PSD DA
241. Todor Adrian PSD DA
242. Toma Ilie PSD DA
243. Tomac Eugen PMP DA
244. Tripa Florin-Dan PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Tudose Mihai PSD DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Vasile Daniel Minoritati DA
253. Vass Levente UDMR DA
254. Văcaru Alin Vasile - Abținere
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL DA
258. Vîrză Mihăiță PSD DA
259. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
260. Vlase Petru Gabriel PSD DA
261. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
262. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
263. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zainea Cornel USR DA
266. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 septembrie 2019, 23:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro