Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.03.2019 > 12:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 martie 2019, ora 12:29

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 433/2018 privind elaborarea și actualizarea Strategiei naționale pe termen lung "România 2040"
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:278 127 60 23 13 17 6 16 16
- voturi pentru (DA):172 127 - - 13 17 1 14 -
- voturi împotrivă (NU):90 - 60 23 - - 4 1 2
- abțineri:16 - - - - - 1 1 14
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL NU
27. Bodea Marius PNL NU
28. Bogaciu Alexandra-Corina - Abținere
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
32. Borza Remus-Adrian - NU
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bran Ioana PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL NU
46. Cherecheș Viorica PNL NU
47. Chichirău Cosette-Paula USR NU
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciuhodaru Tudor PSD DA
53. Cîmpeanu Sorin Mihai - Abținere
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP NU
58. Cosma Andreea PSD DA
59. Cosma Lavinia-Corina USR NU
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
61. Cristache Cătălin PMP NU
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
65. Culeafă Mihai PNL NU
66. Cupșa Ioan PNL NU
67. Dan Nicușor Daniel USR NU
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus - Abținere
72. Dobre Victor Paul PNL NU
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
76. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
77. Drulă Cătălin USR NU
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL NU
83. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
84. Florea Damian PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Tinel PNL NU
98. Gheorghiu Bogdan PNL NU
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL NU
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL NU
104. Goga Octavian PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL NU
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
109. Hărătău Elena PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela - Abținere
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
114. Iancu Iulian PSD DA
115. Iancu Marius-Ionel PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Iftimie Neculai PSD DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR NU
121. Ionescu George PNL NU
122. Ioniță Antoneta PNL NU
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
129. Longher Victoria Minoritati DA
130. Lovin Dumitru ALDE DA
131. Lungu Tudorița PNL NU
132. Lupașcu Costel PSD DA
133. Lupescu Dumitru USR NU
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL NU
138. Marica Petru-Sorin PSD DA
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
142. Mihalescul Dumitru PNL NU
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mînzatu Roxana PSD DA
145. Mocanu Adrian ALDE DA
146. Mohaci Mihai PSD DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
152. Neagu Nicolae PNL NU
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nechifor Cătălin-Ioan - Abținere
155. Nicoară Romeo Florin PNL NU
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL NU
163. Olteanu Daniel ALDE DA
164. Oprea Dumitru PNL NU
165. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
166. Oros Nechita-Adrian PNL NU
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Palăr Ionel PNL NU
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP NU
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petcu Toma-Florin ALDE DA
175. Petrea Gabriel PSD DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Petric Octavian - Abținere
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
180. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
181. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
182. Podașcă Gabriela-Maria - Abținere
183. Ponta Victor-Viorel - Abținere
184. Pop Andrei PSD DA
185. Pop Georgian - Abținere
186. Pop Tudor Rareș USR NU
187. Popa Florin PSD DA
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
192. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
193. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
197. Prună Cristina-Mădălina USR NU
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL NU
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PSD DA
215. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
218. Simion Lucian-Eduard PSD DA
219. Simionca Ionuț PMP Abținere
220. Simonis Alfred - Robert PSD DA
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
222. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
223. Solomon Adrian PSD DA
224. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
225. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
226. Stancu Florinel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
230. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
231. Suciu Matei PSD DA
232. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL NU
237. Șotcan Theodora PSD DA
238. Șova Lucian PSD DA
239. Șovăială Constantin PNL NU
240. Ștefan Corneliu PSD DA
241. Ștefan Ion PNL NU
242. Ștefan Viorel PSD DA
243. Tabugan Ion ALDE DA
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
245. Teiș Alina PSD DA
246. Terea Ioan PSD DA
247. Tîlvăr Angel PSD DA
248. Todor Adrian PSD DA
249. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
250. Toma Ilie PSD DA
251. Tripa Florin-Dan PSD DA
252. Tudor Beatrice PSD DA
253. Tudose Mihai - Abținere
254. Turcan Raluca PNL NU
255. Tușa Adriana Diana PSD DA
256. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
257. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
258. Varga Glad-Aurel PNL NU
259. Varga Vasile PNL NU
260. Vasile Daniel Minoritati DA
261. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
262. Vasilică Radu Costin PSD DA
263. Vass Levente UDMR DA
264. Văcaru Alin Vasile - Abținere
265. Velcea Nicolae PSD DA
266. Vexler Silviu Minoritati DA
267. Vișan George-Gabriel PSD DA
268. Vîlceanu Dan PNL NU
269. Vîrză Mihăiță PSD DA
270. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
271. Vlăducă Oana-Silvia - Abținere
272. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
273. Vosganian Varujan ALDE DA
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zainea Cornel USR NU
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 septembrie 2019, 8:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro