Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.11.2018 > 12:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 noiembrie 2018, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
32
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 434/2018 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 59/1994 privind reglementarea operațiunilor de import-export care se derulează prin cliring, barter și cooperare economică internațională în baza acordurilor comerciale și de plăți guvernamentale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:270 126 58 23 18 12 8 15 10
- voturi pentru (DA):269 125 58 23 18 12 8 15 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
2. Zainea Cornel USR DA
3. Weber Mihai PSD DA
4. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
5. Vosganian Varujan ALDE DA
6. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
7. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
8. Vîrză Mihăiță PSD DA
9. Vîlceanu Dan PNL DA
10. Vișan George-Gabriel PSD DA
11. Vexler Silviu Minoritati DA
12. Velcea Nicolae PSD DA
13. Văcaru Alin Vasile - DA
14. Vass Levente UDMR DA
15. Vasilică Radu Costin PSD DA
16. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
17. Vasile Daniel Minoritati DA
18. Varga Vasile PNL DA
19. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
20. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
21. Tușa Adriana Diana PSD DA
22. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
23. Turcan Raluca PNL DA
24. Tudose Mihai PSD DA
25. Tudor Beatrice PSD DA
26. Tripa Florin-Dan PSD DA
27. Trăilă Cristina PNL DA
28. Tomac Eugen PMP DA
29. Toma Ilie PSD DA
30. Todor Adrian PSD DA
31. Tîlvăr Angel PSD DA
32. Terea Ioan PSD DA
33. Teiș Alina PSD DA
34. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
35. Tabugan Ion ALDE DA
36. Ștefan Corneliu PSD DA
37. Șovăială Constantin PNL DA
38. Șotcan Theodora PSD DA
39. Șișcu George PNL DA
40. Șimon Gheorghe PSD DA
41. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
42. Șarapatin Elvira PSD DA
43. Szabó Ödön UDMR DA
44. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
45. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
46. Suciu Matei PSD DA
47. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
48. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
49. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
50. Stănescu Alexandru PSD DA
51. Stativă Irinel Ioan PSD DA
52. Stancu Florinel PSD DA
53. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
54. Stan Viorel PSD DA
55. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
56. Spânu Ion PSD DA
57. Solomon Adrian PSD DA
58. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
59. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
60. Simonis Alfred - Robert PSD DA
61. Simionca Ionuț PMP DA
62. Simion Lucian-Eduard PSD DA
63. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
64. Seres Dénes UDMR DA
65. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
66. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
67. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
68. Rotaru Alexandru PSD DA
69. Roșca Lucreția PSD DA
70. Roman Ioan Sorin PSD DA
71. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
72. Răduț Violeta PSD DA
73. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
74. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
75. Rădulescu Alexandru PSD DA
76. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
77. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
78. Radu Anișoara PSD DA
79. Prună Cristina-Mădălina USR DA
80. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
81. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
82. Presură Alexandra PSD DA
83. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
84. Preda Cezar-Florin PNL DA
85. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
86. Popescu Pavel PNL DA
87. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
88. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
89. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
90. Popa Mihai Valentin PSD DA
91. Popa Florin PSD DA
92. Pop Tudor Rareș USR DA
93. Pop Georgian PSD DA
94. Ponta Victor-Viorel - DA
95. Podașcă Gabriela-Maria - DA
96. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
97. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
98. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
99. Petric Octavian PSD DA
100. Petrea Gabriel PSD DA
101. Petcu Toma-Florin ALDE DA
102. Păle Dănuț PSD DA
103. Pau Radu - Adrian PSD DA
104. Pașcan Emil-Marius PMP DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Pană Adriana-Doina PSD DA
107. Pambuccian Varujan Minoritati DA
108. Palăr Ionel PNL DA
109. Oteșanu Daniela PSD DA
110. Oros Nechita-Adrian PNL DA
111. Oprea Dumitru PNL DA
112. Olteanu Daniel ALDE DA
113. Olar Corneliu PNL DA
114. Nosa Iuliu PSD DA
115. Niță Nicu PSD DA
116. Niță Mihai ALDE DA
117. Nicolicea Eugen PSD DA
118. Nicolae Andrei PSD DA
119. Nicoară Romeo Florin PNL DA
120. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
121. Neață Eugen PSD DA
122. Neagu Nicolae PNL DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Mușoiu Ștefan PSD DA
125. Movilă Petru PMP DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
127. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
128. Mohaci Mihai PSD DA
129. Mocanu Adrian ALDE DA
130. Mînzatu Roxana PSD DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mihalescul Dumitru PNL DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Marica Petru-Sorin PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Lupescu Dumitru USR DA
141. Lupașcu Costel PSD DA
142. Lungu Tudorița PNL DA
143. Lovin Dumitru ALDE DA
144. Longher Victoria Minoritati DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Lazăr Sorin PSD DA
147. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
148. Korodi Attila UDMR DA
149. Kelemen Hunor UDMR DA
150. Jivan Luminița-Maria PSD DA
151. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
152. Itu Cornel PSD DA
153. Iordache Florin PSD DA
154. Ioniță Antoneta PNL DA
155. Ionescu George PNL DA
156. Ion Stelian-Cristian USR DA
157. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
158. Ibram Iusein Minoritati DA
159. Iancu Marius-Ionel PSD DA
160. Iancu Iulian PSD DA
161. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
162. Huncă Mihaela - DA
163. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
164. Hărătău Elena PSD DA
165. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
166. Halici Nicușor PSD DA
167. Gudu Vasile PNL DA
168. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
169. Giugea Nicolae PNL DA
170. Gilia Claudia PSD DA
171. Ghilea Găvrilă PNL DA
172. Gherman Dumitru PSD DA
173. Gheorghiu Bogdan PNL DA
174. Gheorghe Tinel PNL DA
175. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
176. Georgescu Nicolae PSD DA
177. Găină Mihăiță PSD DA
178. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
179. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
180. Furtună Mirela PSD DA
181. Furic Iarco Minoritati DA
182. Florea Oana-Consuela PSD DA
183. Florea Damian PSD DA
184. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
185. Fădor Angelica PNL DA
186. Farago Petru UDMR DA
187. Erdei Dolóczki István UDMR DA
188. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
189. Dunava Costel Neculai PSD DA
190. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
191. Drulă Cătălin USR DA
192. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
193. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
194. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
195. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
196. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
197. Dobre Victor Paul PNL DA
198. Dobre Mircea-Titus - DA
199. Dîrzu Ioan PSD DA
200. Dinu Cristina-Elena PSD DA
201. Dehelean Silviu USR DA
202. Cupșa Ioan PNL DA
203. Culeafă Mihai PNL DA
204. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
205. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
206. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
207. Csép Éva-Andrea UDMR DA
208. Cristache Cătălin PMP DA
209. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
210. Cosma Andreea PSD DA
211. Cocoș Vasile PSD DA
212. Cobuz Maricela PSD DA
213. Ciuhodaru Tudor PSD DA
214. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
215. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
216. Ciocan Dan PSD DA
217. Chiriac Viorel PSD DA
218. Chichirău Cosette-Paula USR DA
219. Cherecheș Viorica PNL DA
220. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
221. Călin Ion PSD DA
222. Căciulă Aurel PSD DA
223. Calotă Florică Ică ALDE DA
224. Calista Mara-Daniela PNL DA
225. Burciu Cristina PSD DA
226. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
227. Bulai Iulian USR DA
228. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
229. Buican Cristian PNL DA
230. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
231. Bran Ioana PSD DA
232. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
233. Botez Mihai-Cătălin USR DA
234. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
235. Borza Remus-Adrian - DA
236. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
237. Bontea Vlad PSD DA
238. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
239. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
240. Bodea Marius PNL DA
241. Bode Lucian Nicolae PNL DA
242. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
243. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
244. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
245. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
246. Bichineț Corneliu PMP DA
247. Bica Dănuț PNL DA
248. Benga Tudor - Vlad USR DA
249. Benedek Zacharie UDMR DA
250. Bende Sándor UDMR DA
251. Bejinariu Eugen PSD DA
252. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
253. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
254. Barna Ilie Dan USR DA
255. Balint Liviu-Ioan PSD DA
256. Balan Ioan PNL DA
257. Babuș Radu PSD DA
258. Axinte Vasile PSD DA
259. Avram Constantin ALDE DA
260. Ardelean Ben-Oni PNL DA
261. Apjok Norbert UDMR DA
262. Antal István-János UDMR DA
263. Andronache Gabriel PNL DA
264. Andrei Alexandru-Ioan PSD -
265. Anastase Roberta Alma PNL DA
266. Ampleev Andrian Minoritati DA
267. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
268. Alexe Costel PNL DA
269. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
270. Achiței Vasile-Cristian PNL DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 19 septembrie 2019, 0:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro