Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 21.11.2018 > 12:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 21 noiembrie 2018, ora 12:31

Poziție pe
ordinea de zi:
32
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 434/2018 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr. 59/1994 privind reglementarea operațiunilor de import-export care se derulează prin cliring, barter și cooperare economică internațională în baza acordurilor comerciale și de plăți guvernamentale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:270 126 58 23 18 12 8 15 10
- voturi pentru (DA):269 125 58 23 18 12 8 15 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Andrei Alexandru-Ioan PSD -
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Babuș Radu PSD DA
4. Balint Liviu-Ioan PSD DA
5. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
6. Bejinariu Eugen PSD DA
7. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
8. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
9. Bontea Vlad PSD DA
10. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
11. Bran Ioana PSD DA
12. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
13. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
14. Burciu Cristina PSD DA
15. Căciulă Aurel PSD DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
18. Chiriac Viorel PSD DA
19. Ciocan Dan PSD DA
20. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
22. Ciuhodaru Tudor PSD DA
23. Cobuz Maricela PSD DA
24. Cocoș Vasile PSD DA
25. Cosma Andreea PSD DA
26. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
27. Dinu Cristina-Elena PSD DA
28. Dîrzu Ioan PSD DA
29. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
30. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
31. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
32. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
33. Dunava Costel Neculai PSD DA
34. Florea Damian PSD DA
35. Florea Oana-Consuela PSD DA
36. Furtună Mirela PSD DA
37. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
38. Găină Mihăiță PSD DA
39. Georgescu Nicolae PSD DA
40. Gherman Dumitru PSD DA
41. Gilia Claudia PSD DA
42. Halici Nicușor PSD DA
43. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
44. Hărătău Elena PSD DA
45. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
46. Iancu Iulian PSD DA
47. Iancu Marius-Ionel PSD DA
48. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
49. Iordache Florin PSD DA
50. Itu Cornel PSD DA
51. Jivan Luminița-Maria PSD DA
52. Lazăr Sorin PSD DA
53. Lupașcu Costel PSD DA
54. Macovei Silviu Nicu PSD DA
55. Marica Petru-Sorin PSD DA
56. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
57. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
58. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
59. Mînzatu Roxana PSD DA
60. Mohaci Mihai PSD DA
61. Mușoiu Ștefan PSD DA
62. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
63. Neață Eugen PSD DA
64. Nicolae Andrei PSD DA
65. Nicolicea Eugen PSD DA
66. Niță Nicu PSD DA
67. Nosa Iuliu PSD DA
68. Oteșanu Daniela PSD DA
69. Pană Adriana-Doina PSD DA
70. Paraschiv Rodica PSD DA
71. Pau Radu - Adrian PSD DA
72. Păle Dănuț PSD DA
73. Petrea Gabriel PSD DA
74. Petric Octavian PSD DA
75. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
76. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
77. Pop Georgian PSD DA
78. Popa Florin PSD DA
79. Popa Mihai Valentin PSD DA
80. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
81. Presură Alexandra PSD DA
82. Radu Anișoara PSD DA
83. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
84. Rădulescu Alexandru PSD DA
85. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
86. Răduț Violeta PSD DA
87. Roman Ioan Sorin PSD DA
88. Roșca Lucreția PSD DA
89. Rotaru Alexandru PSD DA
90. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
91. Simion Lucian-Eduard PSD DA
92. Simonis Alfred - Robert PSD DA
93. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
94. Solomon Adrian PSD DA
95. Spânu Ion PSD DA
96. Stan Viorel PSD DA
97. Stancu Florinel PSD DA
98. Stativă Irinel Ioan PSD DA
99. Stănescu Alexandru PSD DA
100. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
101. Suciu Matei PSD DA
102. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
103. Șarapatin Elvira PSD DA
104. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
105. Șimon Gheorghe PSD DA
106. Șotcan Theodora PSD DA
107. Ștefan Corneliu PSD DA
108. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
109. Teiș Alina PSD DA
110. Terea Ioan PSD DA
111. Tîlvăr Angel PSD DA
112. Todor Adrian PSD DA
113. Toma Ilie PSD DA
114. Tripa Florin-Dan PSD DA
115. Tudor Beatrice PSD DA
116. Tudose Mihai PSD DA
117. Tușa Adriana Diana PSD DA
118. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
119. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
120. Vasilică Radu Costin PSD DA
121. Velcea Nicolae PSD DA
122. Vișan George-Gabriel PSD DA
123. Vîrză Mihăiță PSD DA
124. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
125. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
126. Weber Mihai PSD DA
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Bica Dănuț PNL DA
8. Bode Lucian Nicolae PNL DA
9. Bodea Marius PNL DA
10. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
11. Buican Cristian PNL DA
12. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
13. Calista Mara-Daniela PNL DA
14. Cherecheș Viorica PNL DA
15. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
16. Culeafă Mihai PNL DA
17. Cupșa Ioan PNL DA
18. Dobre Victor Paul PNL DA
19. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
20. Fădor Angelica PNL DA
21. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
22. Gheorghe Tinel PNL DA
23. Gheorghiu Bogdan PNL DA
24. Ghilea Găvrilă PNL DA
25. Giugea Nicolae PNL DA
26. Gudu Vasile PNL DA
27. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
28. Ionescu George PNL DA
29. Ioniță Antoneta PNL DA
30. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
31. Lungu Tudorița PNL DA
32. Mareș Mara PNL DA
33. Mihalescul Dumitru PNL DA
34. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
35. Neagu Nicolae PNL DA
36. Nicoară Romeo Florin PNL DA
37. Olar Corneliu PNL DA
38. Oprea Dumitru PNL DA
39. Oros Nechita-Adrian PNL DA
40. Palăr Ionel PNL DA
41. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
42. Popescu Pavel PNL DA
43. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
44. Preda Cezar-Florin PNL DA
45. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
46. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
47. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
48. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
49. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
50. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
51. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
52. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
53. Șișcu George PNL DA
54. Șovăială Constantin PNL DA
55. Trăilă Cristina PNL DA
56. Turcan Raluca PNL DA
57. Varga Vasile PNL DA
58. Vîlceanu Dan PNL DA
1. Barna Ilie Dan USR DA
2. Benga Tudor - Vlad USR DA
3. Botez Mihai-Cătălin USR DA
4. Bulai Iulian USR DA
5. Chichirău Cosette-Paula USR DA
6. Dehelean Silviu USR DA
7. Drulă Cătălin USR DA
8. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
9. Ion Stelian-Cristian USR DA
10. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
11. Lupescu Dumitru USR DA
12. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
13. Pop Tudor Rareș USR DA
14. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
15. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
16. Prună Cristina-Mădălina USR DA
17. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
18. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
19. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
20. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
21. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
22. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
23. Zainea Cornel USR DA
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Apjok Norbert UDMR DA
4. Bende Sándor UDMR DA
5. Benedek Zacharie UDMR DA
6. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
7. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
8. Csép Éva-Andrea UDMR DA
9. Erdei Dolóczki István UDMR DA
10. Farago Petru UDMR DA
11. Kelemen Hunor UDMR DA
12. Korodi Attila UDMR DA
13. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
14. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
15. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
16. Seres Dénes UDMR DA
17. Szabó Ödön UDMR DA
18. Vass Levente UDMR DA
1. Avram Constantin ALDE DA
2. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
3. Calotă Florică Ică ALDE DA
4. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
5. Lovin Dumitru ALDE DA
6. Mocanu Adrian ALDE DA
7. Niță Mihai ALDE DA
8. Olteanu Daniel ALDE DA
9. Petcu Toma-Florin ALDE DA
10. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
11. Tabugan Ion ALDE DA
12. Vosganian Varujan ALDE DA
1. Bichineț Corneliu PMP DA
2. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
3. Cristache Cătălin PMP DA
4. Movilă Petru PMP DA
5. Pașcan Emil-Marius PMP DA
6. Simionca Ionuț PMP DA
7. Tomac Eugen PMP DA
8. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
4. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
5. Furic Iarco Minoritati DA
6. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
7. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
8. Ibram Iusein Minoritati DA
9. Longher Victoria Minoritati DA
10. Pambuccian Varujan Minoritati DA
11. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
12. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
13. Vasile Daniel Minoritati DA
14. Vexler Silviu Minoritati DA
15. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
2. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
3. Borza Remus-Adrian - DA
4. Dobre Mircea-Titus - DA
5. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
6. Huncă Mihaela - DA
7. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
8. Podașcă Gabriela-Maria - DA
9. Ponta Victor-Viorel - DA
10. Văcaru Alin Vasile - DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 17 septembrie 2019, 20:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro